Reklama

Reklama

Siedem sparingów Wisły na dwóch zgrupowaniach w Turcji

Znani są rywale, z jakimi Wisła Kraków zmierzy się podczas dwóch zgrupowań w tureckim Belek. Na pierwszym obozie "Biała Gwiazda" zagra cztery sparingi, a na drugim trzy.

Znani są rywale, z jakimi Wisła Kraków zmierzy się podczas dwóch zgrupowań w tureckim Belek. Na pierwszym obozie "Biała Gwiazda" zagra cztery sparingi, a na drugim trzy.

Pierwszym przeciwnikiem "Białej Gwiazdy" będzie lider tabeli 2. Bundesligi, Eintracht Brunszwik. Spotkanie to rozegrane zostanie 16 stycznia. Wiślacy grali z niemiecką drużyną podczas zgrupowania w Hiszpanii rok temu - wówczas lepszy okazał się Eintracht, wygrywając 2-0.

Trzy dni później, 19 stycznia, podopieczni trenera Tomasza Kulawika zmierzą się z piątą drużyną ukraińskiej ekstraklasy, Czernomorcem Odessa. Kolejnym sparingpartnerem "Białej Gwiazdy" będzie również drużyna zza naszej wschodniej granicy - Amkar Perm, zajmujący dwunaste miejsce w tabeli ligi rosyjskiej. Mecz ten odbędzie się 22 stycznia. Ostatnim rywalem krakowian podczas pierwszego zgrupowania w Turcji będzie piąta drużyna ligi rosyjskiej, Terek Grozny. Pojedynek z zespołem Marcina Komorowskiego, Piotra Polczaka i Macieja Rybusa zaplanowano na 25 stycznia.
Podczas drugiego zgrupowania w Belek Wiślacy rozegrają trzy spotkania. 6 lutego zmierzą się z Karpatami Lwów, zajmującym 14. miejsce w tabeli ligi ukraińskiej. W składzie lwowskiego zespołu znajduje się znany z występów w Lechu Poznań Semir Stilić. Drużyna spod Wawelu grała już z Karpatami w trakcie zgrupowania w Turcji w 2010 roku, ulegając rywalom 1-2.
Trzy dni później, 9 lutego, Biała Gwiazda podejmie dobrego znajomego z kwalifikacji do Ligi Mistrzów, bułgarski Litex Łowecz, a sparingi zakończy 12 lutego pojedynkiem z CSKA Sofia.

Daty meczów oraz rywale Wisły Kraków podczas zgrupowań w Belek:


16 stycznia - Eintracht Brunszwik
19 stycznia - Czernomorec Odessa
22 stycznia - Amkar Perm
25 stycznia - Terek Grozny
6 lutego - Karpaty Lwów
9 lutego - Litex Łowecz
12 lutego - CSKA Sofia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL