Reklama

Reklama

Radosław Cierzniak może odejść z Wisły Kraków

Radosław Cierzniak to jeden z najlepszych bramkarzy rundy jesiennej w Ekstraklasie. Za pół roku wygasa jego kontrakt i będzie mógł odejść z Wisły Kraków zupełnie za darmo. Piłkarzem interesują się m.in. Legia Warszawa i Lech Poznań.

Cierzniak przyszedł do Wisły przed sezonem jako strażak, który miał szybko ugasić pożar. Kontuzje leczyli bowiem dwaj dotychczasowi bramkarze - Michał Buchalik i Michał Miśkiewicz. Cierzniak podpisał roczny kontrakt. Oznacza to, że latem będzie mógł odejść z klubu, a Wisła nie dostanie za niego nawet grosza.

Czy więc w takim razie Cierzniak odejdzie z klubu?

- Rozmawiam z Wisłą. Ale powiem szczerze, że nie zastanawiałem się nad tym. Poprosiłem mojego agenta, by nie zaprzątał mi tym głowy, bo chciałem się skupić na grze. Teraz będzie czas, by trochę o tym pomyśleć - przekonuje Cierzniak.

Reklama

Czy jednak były bramkarz kilku szkockich klubów chce przedłużyć kontrakt z Wisłą, która znajduje się w fatalnej kondycji sportowo-finansowo-organizacyjnej.

- Jak najbardziej chcę, ale zobaczymy jaka będzie sytuacja w klubie. Nie jest łatwo. Rozmowy cały czas będą trwać i dopiero teraz wszystko się wyjaśni - ocenia Cierzniak.

W grę wchodzą dwie opcje. Albo transfer już teraz (trzeba zapłacić Wiśle za kartę zawodniczą), albo dopiero latem, gdy Cierzniak stanie się wolnym graczem. Którą  możliwość wybierze Cierzniak?

- Trudno mi powiedzieć. Na chwilę obecną może jest coś na rzeczy, ale pytania należy kierować do mojego agenta - ucina.

Według naszych informacji bramkarzem Wisły poważnie zainteresowana jest Legia Warszawa. Konkretna oferta już czeka, a kolejne kluby również dopytują o Cierzniaka. Wśród nich jest m.in. Lech Poznań.

Bramkarz jest jednocześnie przekonany, że niedługo w Wiśle nastaną lepsze czasy.

- Umiemy grać w piłkę. Czekamy teraz na decyzję, kto zostanie trenerem. Myślę, że będą wzmocnienia. Naprawdę uważam, że stać nas na więcej - kończy Cierzniak.

Notował w Krakowie Łukasz Szpyrka

Zobacz terminarz, wyniki i tabelę Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL