Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (10 pkt.)
  • 8 .Radomiak (10 pkt.)

Piłkarze Wisły Kraków przyłączyli się do akcji "Szlachetna Paczka"

Piłkarze Wisły Kraków po raz kolejny przyłączyli się do akcji "Szlachetna Paczka". Zawodnicy "Białej Gwiazdy" zrobili zakupy dla jednej z najbardziej potrzebujących rodzin w Krakowie. Zachęcamy wszystkich: dołączcie do "Szlachetnej Paczki"! Pomagajcie potrzebującym!

Łukasz Garguła, Michał Chrapek, Emmanuel Sarki i Wilde-Donald Guerrier pojawili się w środę w jednym z krakowskich salonów meblowych.

Piłkarze Wisły kupili łóżko piętrowe z materacami dla ubogiej rodziny z czwórką dzieci ze stolicy Małopolski. Meble, a szczególnie takie łóżko było ich największym marzeniem.

Wiślacy podarują potrzebującej rodzinie także inne rzeczy codziennego użytku.

- To druga moja taka akcja, przed rokiem też uczestniczyłem. Ale to nie znaczy, że tylko my, którzy tu jesteśmy, bierzemy w tym udział. Reprezentujemy cały klub - powiedział w rozmowie z INTERIA.PL Łukasz Garguła.

Reklama

Pomocnik Wisły podkreślił, że to nie jedyna tego typu działalność wiślaków, którzy starają się też spełniać marzenia dzieci w szkołach, czy domach dziecka. - Robi się zdecydowanie lepiej na sercu, gdy uczestniczy się w takich akcjach - nie ukrywał Garguła.

- Możemy tak naprawdę nic nie robiąc, jadąc do szkół, sprawić tyle przyjemności innym - dodał Michał Chrapek.

Co Garguła powiedziałby tym, którzy nie chcą, a może boją się pomagać? - Nie wiem, czy tacy są. W Polsce to się zmienia i wielu ludzi pomaga.

Chrapek nie ukrywał, że jest to jego pierwszy kontakt ze "Szlachetną Paczką". - Można powiedzieć, że to mój debiut. Bardzo się z tego cieszę, bo akcja jest superpomysłem, a my możemy pomóc.

Przyjemniej jest dawać, czy brać? - Fajną sprawą jest pomagać ludziom, którzy mają ciężko - stwierdził Chrapek. Piłkarz Wisły jeszcze nie myślał o tym, by zachęcić innych do wzięcia udziału w akcji, "ale uważam, że każdy, jeżeli może, powinien pomagać" - powiedział.

- Wiem, że niczego mi nie brakuje, ale są ludzie, którzy potrzebują różnych rzeczy i jeżeli mogę, to chcę pomóc - podsumował zawodnik Wisły.

"Szlachetna Paczka" działa już 13 lat. Ponad 40 tysięcy wolontariuszy dotarło do najbiedniejszych rodzin w kraju. 250 tysięcy osób otrzymało "mądrą pomoc" - jak informują organizatorzy akcji.

Ponad 700 tys. osób przygotowało dary o łącznej wartości ponad 63 mln zł. W latach 2001-12 "Szlachetna Paczka" zjednoczyła prawie milion osób.

Nie czekaj! Pomóż potrzebującym! Weź udział w akcji "Szlachetna Paczka"!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje