Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (42 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (29 pkt.)
  • 6 .Lech Poznań (28 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 8 .Górnik Zabrze (28 pkt.)

Piast - Wisła. Joan Carrillo apeluje: Potrzebujemy czasu!

- Należy iść krok po kroku, dokładać cegiełkę do cegiełki. Budowa drużyny jest jak budowa domu – podkreśla Joan Carrillo, trener Wisły Kraków przed niedzielnym (godz. 15.30) meczem w Gliwicach z Piastem.

Plan budowy o nazwie "Wisła Kraków" to wciąż spora niewidoma. Z jednej strony budowla ma mocne fundamenty w postaci wyników (remis z Lechią i wygrana z Arką), ale z drugiej styl jej wznoszenia nie do końca jest przekonujący.

Reklama

- Oczywiście, na wszystko potrzeba czasu, bo tego wymaga nowa idea pracy i wprowadzana przeze mnie filozofia. Teraz jest właśnie ten moment, aby poprawić grę i wprowadzać nowe elementy. Z czasem wszystko zacznie działać lepiej i sprawniej, temu służy pewna powtarzalność - podkreśla Carrillo.

Teraz jego zespół sprawdzi Piast. Wydaje się, że gliwiczanie kryzys mają już za sobą. Wygrzebali się ze strefy spadkowej, a ostatnio wygrali w Gdańsku z Lechią.

- Poprawili grę, szczególnie w defensywie. Dużo pomogły im wzmocnienia. Z kolei w ofensywie trzeba zwrócić uwagę na to, że Piast lubi dużo biegać, nie boi się atakować i stosuje sporą wymienność pozycji. To niebezpieczny zespół, szczególnie u siebie. Znamy ich mocne punkty i przedstawiliśmy je zawodnikom - zapewnia Carillo.

W ostatniej kolejce Wisła pokonała Arkę 3-2. Czy to znaczy, że szkoleniowiec będzie wyznawcą zasady, iż zwycięskiego składu się nie zmienia? Wygląda jednak na to, że w Hiszpanii to przysłowie nie funkcjonuje.

- Niekoniecznie stosuję taką zasadę, ale nie mogę niczego zdradzić. Wybierając zawodników opieram się na pracy, jaką wykonują, ich aktualnej formie oraz na tym, czego potrzeba drużynie w danym spotkaniu. Dodatkowo dobieram najlepsze rozwiązana, zarówno pod kątem defensywy, jak i ofensywy. Mamy plany w zależności od tego, co się wydarzy w najbliższym czasie - podkreśla szkoleniowiec krakowian.

Przed meczem z Piastem Carrillo ma utrudnione zadanie, bo do kontuzjowanych Veleza, Bashy, Brożka i Ondraszka dołączył Arkadiusz Głowacki. Obrońca Wisły na pewno nie wystąpi w Gliwicach.

- Ma zapalenie mięśnia i dopiero w poniedziałek dowiem się jak bardzo jest to poważne - podkreśla Carrillo.

Spotkanie Piast - Wisła w niedzielę o godz. 15.30. Relacja w eurosport.interia.pl.

Piotr Jawor

Zobacz wyniki polskiej Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Lotto Ekstraklasa | Joan Carrillo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje