Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

​Patrik Mraz: Nowy trener Wisły to słowacka czołówka

Jeśli Adrian Gul’a okaże się choć w połowie tak dobry, jak się o nim mówi, to Wisła Kraków może być zadowolona z wyboru nowego trenera. - Jego drużyny grają nowoczesny i atrakcyjny futbol - chwali swojego rodaka Patrik Mraz w rozmowie z Interią.

Zakochany w futbolu, zapatrzony w Pepa Guardiolę, ześwirowany na punkcie taktyki. Trudno znaleźć kogoś, kto powie coś krytycznego o nowym trenerze Wisły Kraków. Gdyby nie sparzenie się na komplementach dotyczących Petera Hyballi, to dziś kibice "Białej Gwiazdy" mogliby wkładać szampany do lodówek. 

Po opinię w sprawie Gul’i zadzwonililiśmy do jego rodaka - Patrika Mraza, który przez siedem lat poznawał specyfikę gry w polskiej lidze.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Reklama

- Trener Gul’a nigdy mnie nie trenował, ale rozmawiałem o nim z chłopakami z Żyliny i byli bardzo zadowoleni. Ja z kolei znam go bardziej jako człowieka i wydaje się być bardzo w porządku - podkreśla Mraz. 

O nowym trenerze Wisły wiele osób mówi dużo dobrego, ale za szkoleniowcem przemawiają również wyniki. Z Trenczynem awansował do słowackiej ekstraklasy, z Żyliną zdobył mistrzostwo Słowacji, a także tytuł najlepszego trener w lidze. Później prowadził słowacką młodzieżówkę, a po dwóch latach został zwolniony z Viktorii Pilzno.

Komentujemy każdy mecz Euro na żywo - Posłuchaj naszych relacji!

- My na Słowacji, podobnie jak wy w Polsce, dzielimy szkołę trenerów na młodą i starą. Gul’a zalicza się do tej pierwszej i znajduje się tam w top 3, a może nawet jest najlepszy? To jeden z najbardziej utalentowanych szkoleniowców - nie ma wątpliwości Mraz. 

- Wyróżnia się nowoczesnymi metodami pracy. W Żylinie miał nie tylko niezłe wyniki, ale też grali fajny futbol. W Trenczynie było podobnie. Jego drużyny dużo grają piłką, chcą ciągle atakować i szybko przemieszczać się do przodu. To dynamiczny futbol, na 1-2 kontakty. Dobrze się to ogląda - dodaje były zawodnik m.in. Śląska Wrocław, Górnika Łęczna i Piasta Gliwice.

Wisła Kraków. Oto zadanie Adriana Gul'i

Przy Reymonta z Gul’ą wiążą duże nadzieje. Wisła od kilku sezonów nie może wygrzebać się z dolnej części tabeli i na kilka kolejek przed końcem jeszcze nie może być pewna utrzymania. Dawid Błaszczykowski, prezes krakowian zapewnia jednak, że słowacki szkoleniowiec jest częścią planu, który ma dać Wiśle czołówkę Ekstraklasy. 

- Czy Gul’a podoła? Pewnie skupi się na swojej robocie i nie będzie przejmował się presją. Wiele oczywiście zależy od tego, jakich będzie miał zawodników, ale z obecnym składem powinien dać radę - uważa Mraz. 

Gul’a z piłkarzami na pierwszym treningu spotka się 16 czerwca. Później drużyna ma wyjechać na zgrupowanie do Arłamowa. Start sezonu Ekstraklasy zaplanowano na weekend 24-25 lipca. 

Piotr JaworDowiedz się więcej na temat: Patrik Mraz | Adrian Gul'a | Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje