Reklama

Reklama

O co tutaj chodzi? Wisła Kraków odmawia udziału w Gali Ekstraklasy

Jak informue serwis sport.tvp.pl, przedstawiciele Wisły Kraków odmówili udziału w Gali Ekstraklasy, która corocznie uroczyście kończy ligowy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. To manewr bez precedensu.

Batalia o uniknięcie degradacji zakończyła się dla Wisły Kraków niepowodzeniem. W przyszłym sezonie zmagania w PKO Ekstraklasie obserwować będziemy bez 13-krotnych mistrzów Polski

"Biała Gwiazda" opuszcza krajową elitę po 26 latach. Spadek do I ligi został przesądzony fatalnym występem w miniony weekend. Krakowianie przegrali w gościnie z Radomiakiem 2-4.        

Jak można było się spodziewać, z marszu rozpoczęło się szukanie "winnych". Kto odpowiada za sportową porażkę w sezonie 2021/22? Pretensje kibiców kierowane są przede wszystkim na szczebel właścicielski klubu.   

Reklama

Spośród trzech właścicieli Wisły głos zabrali do tej pory tylko dwaj - jako pierwszy Jarosław Królewski, wkrótce potem Tomasz Jażdżyński. Obaj przeprosili kibiców za ogromne rozczarowanie.   

Do tej pory milczy Jakub Błaszczykowski. Degradacji w żaden sposób nie skomentował również jego brat Dawid, który pełni w klubie funkcję prezesa.  

Finisz sezonu 2021/22. Gala Ekstraklasy bez Wisły Kraków?

W piątek Wisła wystosowała zaskakujący komunikat, w którym zaprasza na konferencję prasową organizowaną... 13 czerwca, czyli blisko miesiąc po wyprawie do Radomia. 

Ale jak się okazuje, to nie koniec pomysłowości klubu z Reymonta. Serwis sport.tvp.pl, powołując się na "kilka źródeł", informuje, że "Biała Gwiazda" nie weźmie udziału w poniedziałkowej Gali Ekstraklasy. Obecności na niej mieli odmówić zarówno współwłaściciele, jak członkowie sztabu szkoleniowego oraz sami zawodnicy. 

Czy to na pewno słuszna decyzja w momencie, gdy toczą się rozmowy z potencjalnymi sponsorami klubu, a wśród kibiców Wisły wrze? Na odpowiedź zapewne nie trzeba  będzie czekać przesadnie długo.  

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama