Reklama

Reklama

  • 1 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 2 .Cracovia (1 pkt.)
  • 3 .Górnik Łęczna (1 pkt.)
  • 4 .Stal Mielec (1 pkt.)
  • 5 .Lech Poznań (1 pkt.)
  • 6 .Radomiak (1 pkt.)

Miśkiewicz odkryciem, a Głowacki piłkarzem roku w Wiśle

Podczas piątkowej gali rozstrzygnięto finał plebiscytu Białe Gwiazdy 2013 zorganizowanego przez TS Wisła, Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków oraz przez Wisłę Kraków SA. Odkryciem roku został bramkarz Wisły Michał Miśkiewicz, a piłkarzem roku - Arkadiusz Głowacki.

- Był to przełomowy rok. Na koszulki wróciła Biała Gwiazda, była to nasza wspólna decyzja, od tego momentu rozpoczęło się coś dobrego i trwa nadal - powiedział na początku gali prezes krakowskiego klubu Jacek Bednarz.

Następnie ogłoszono rozstrzygnięcie plebiscytu. Białymi Gwiazdami zostały wyróżnione:

- wydarzenie roku - Powrót Białej Gwiazdy na koszulki

- odkrycie roku - Michał Miśkiewicz

- najlepszy mecz roku - Wisła Kraków - Lech Poznań 2-0 (25.08.2013)

Reklama

- przystojniak roku - Michał Chrapek

- bramka roku - Emmanuel Sarki na 2-1 w towarzyskim meczu z VfL Wolfsburg (13.10.2013)

- najgorszy mecz roku - Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 5-2 (2.12.2013)

- piłkarz roku - Arkadiusz Głowacki

- oprawa roku - Wisła Kraków - Legia Warszawa (06.10.2013).

Ponadto Specjalną Białą Gwiazdą 2013 uhonorowano dwie osoby, otrzymali ją: Szymon Czepiec - kapitan koszykarzy TS Wisła oraz Jaś Gwiazda - młody kibic, który uległ wypadkowi w drodze na mecz wiślaków. - To prawdziwy cud, dlatego pragnę wszystkim podziękować za to, że z nami byli i nas wspierali. Dziękuję bardzo - powiedziała mama Jasia, który z wrażenia nie był w stanie nic dodać.

- Jest to dla mnie niezwykła niespodzianka. Zwłaszcza, że Arek Głowacki codziennie nazywa mnie brzydalem. Dziękuję za wszystkie głosy. Wesołych świąt - stwierdził z uśmiechem na twarzy przystojniak roku Michał Chrapek.

Arkadiusz Głowacki po odebraniu swojej nagrody powiedział zaś: "Chciałem sprostować: Michała nazywam grubasem. Brawa należą się całej drużynie. Nie jesteśmy najlepsi w Europie, na ten moment także w Ekstraklasie. Tworzymy jednak zespół, który dla Wisły zrobi wszystko".

Plebiscyt nie był jednak jedynym najważniejszym wydarzeniem tego wieczora. Równie ważna, o ile nie ważniejsza dla najmłodszych fanów Białej Gwiazdy z domu dziecka w Sieborowicach, była specjalna aukcja, podczas której można było wylicytować m.in. wyjście na kolację z wybranym piłkarzem Wisły, oficjalną piłkę Mundialu w Brazylii - Brazucę wraz z autografami piłkarzy krakowskiego klubu.

- Jeśli chodzi o dom dziecka, to żadne pieniądze nie zastąpią tego, co mieć powinny. Dlatego warto pomagać choć w tak mały sposób - powiedział kierownik drużyny Jarosław Krzoska, który zakupił strój meczowy, po czym przekazał go dyrektorowi placówki.

Zamiast kolacji piłkarze wybiorą się do szpitala w Prokocimiu. Taka była bowiem prośba osoby, która zwyciężyła licytację.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje