Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (0 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (0 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (0 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (0 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (0 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (0 pkt.)
  • 7 .Podbeskidzie B.-B. (0 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (0 pkt.)

Mecz Wisła - Jagiellonia 1-0. Probierz i Wdowczyk komentują

Trener Jagiellonii Michał Probierz, po porażce z Wisłą w Krakowie żałował zmarnowanych sytuacji podbramkowych. Dariusz Wdowczyk z Wisły chwalił cały zespół za konsekwencję i walkę do końca. - Najtrudniej jest wygrać 1-0 - powiedział.

Michał Probierz (Jagiellonia):

Reklama

- Zaczęliśmy bardzo dobrze, udało się wyeliminować atuty Wisły, która parę razy groźnie kontratakowała. Zabrakło nam najważniejszego - wykorzystania sytuacji.

- Daliśmy się skontrować po stałym fragmencie gry, a uczulaliśmy zespół, żeby na to uważał, bo Wisła groźnie kontruje po rzutach rożnych i tak się stało. 
- Mieliśmy taką samą sytuację na wyrównanie, ale zabrakło nam spokoju pod bramką rywala, jaki ma Paweł Brożek.

- Do końca walczyliśmy, żeby odmienić losy meczu, graliśmy ultraofensywnie. Błyszczeli Mystkowski ze Świderskim, ale zawsze czegoś brakuje, by strzelić bramkę. 
- Dobrym prognostykiem jest to, że graliśmy dobrą piłkę. Na wtorkowe spotkanie z Niecieczą musimy utrzymać koncentrację, bo walka o utrzymanie będzie trwała do końca.
- Z mojej perspetkywy, chciałem pochwalić Patryka Małeckiego. Był najlepszym zawodnikiem na boisku.

- Matura Drągowskiemu wypadła bardzo dobrze, podróż samolotem też, więc nie miałem o niego żadnych obaw. Z wynajęciem samolotu pomógł jeden z właścicieli. Szkoda, że takiego samolotu na 20 osób nie udało się znaleźć, bo byśmy wszyscy nim podróżowali i byłoby fajnie. Szkoda również, że nawet punktu nie wywozimy z Krakowa. 


Dariusz Wdowczyk (Wisła):

- To było niezwykle trudne spotkanie, cieszę się, że zostało wygrane. Każdemu należą się słowa uznania, dużo zdrowia zostawili, zerowe konto cieszy, najtrudniej wygrać 1-0, tak się w żargonie piłkarskim utarło. Wszyscy dobrze i solidnie spisali się w obronie, była duża dyscyplina, co mnie cieszy.

- Cywka jest uniwersalnym zawodnikiem, przyjemną niespodziankę sprawił grą, podobnie jak Kuba Bartosz. Rysiek Guzmics i Maciek Sadlok też bardzo solidnie się spisali, na dodatek "Misiek" (Michał Miśkiewicz-przyp. red.) w bramce obronił kilka groźnych strzałów. Po dobrym meczu wygraliśmy 1-0.

- Utrzymanie mamy, rewolucji w składzie nie będziemy teraz robić, ale kilka nowych twarzy wpuścimy. Alan Uryga, Piotrek Żemło, czy Krystian Kujawa pojawią się na boisku.

- Pracy sędziego nie chcę komentować. Było, minęło.

Z Krakowa Michał Białoński

Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Wdowczyk | Michał Probierz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje