Reklama

Reklama

Łukasz Burliga wrócił do treningów

Dobra wiadomość dla trenera Wisły Kraków Franciszka Smudy. Do treningów po kontuzji kolana wrócił Łukasz Burliga.

Dobra wiadomość dla trenera Wisły Kraków Franciszka Smudy. Do treningów po kontuzji kolana wrócił Łukasz Burliga.

Burliga doznał kontuzji kolana w sparingowym meczu z MFK Rużomberok. Po ostrym wejściu rywala obrońca Wisły musiał opuścić boisko. Istniało nawet ryzyko zerwania więzadeł. Na szczęście uraz nie okazał się groźny i Burliga pojechał z drużyną na zgrupowanie do Turcji. 26-letni zawodnik trenował już w pełnym wymiarze czasowym i stopniowo wraca do pełnej dyspozycji.

Skład drużyny podczas poniedziałkowego porannego treningu był nieco okrojony: na murawie nie pojawili się Arkadiusz Głowacki i Dariusz Dudka, którzy już w niedzielę nie grali w meczu sparingowym. Obaj zawodnicy ćwiczyli tylko na siłowni. Nieobecny był także Macieja Sadlok, który dostał dzień wolnego.

Po meczu z Guangzhou R&F F.C. sztab szkoleniowy Wisły zadecydował, że pierwszy poniedziałkowy trening będzie miał luźniejszą formę. Ci zawodnicy, którzy w większym wymiarze czasowym grali w dwóch ostatnich sparingach, ograniczyli się do pomeczowego rozbiegania. Dla reszty piłkarzy zostały przygotowane ćwiczenia, które miały na celu poprawę techniki użytkowej.

We wtorek "Biała Gwiazda" miała rozegrać sparing z Admirą Wacker, ale spotkanie zostało odwołane. Austriacy poprosili o zmianę terminu meczu z powodu dużej ilości kontuzji w swoim zespole, lecz w proponowanym przez nich czasie podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się z Kubaniem Krasnodar.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL