Reklama

Reklama

​ŁKS Łódź - Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" bez siedmiu zawodników

Wisła Kraków już w najbliższej kolejce może zapewnić sobie utrzymanie. Sytuacja kadrowa krakowian przed wyjazdowym meczem z ŁKS-em jest jednak nie do pozazdroszczenia. Spotkanie w piątek o godz. 18, relacja w Interii.

Przez kontuzje oraz problemy kontraktowe Wisła do Łodzi jedzie w składzie dalekim od optymalnego.

Z powodu urazów nie zagrają: Jakub Błaszczykowski, Paweł Brożek, Łukasza Burliga, Vukan Savicević i Gieorgij Żukow, który już opuścił drużynę.

- Kłopoty ze stawem kolanowym ma jeszcze Michał Mak i to jest wszystko, jeśli chodzi o nasze problemy - mówi Artur Skowronek, trener Wisły.

- To końcówka sezonu i pojawiają się urazy w drużynach. U nas, np. u Pawła Brożka, to była nieszczęśliwa sprawa i nie miało to nic wspólnego z kwestiami mięśniowymi. Podobnie było z Krzyśkiem Drzazgą. Są też trzy urazy mięśniowe, ale nic już nie poradzimy i musimy zrobić wszystko, by tych urazów do końca już nie było - dodaje szkoleniowiec.

Reklama

To jednak nie jest jedyny problem trenera Skowronka, ponieważ w meczu z ŁKS-em nie będzie mógł zagrać także Hebert, którego drużyna nie zgodziła się prolongowanie umowy na lipiec.

Są też dwie dobre wiadomości dla szkoleniowca Wisły. Po pauzie za żółte kartki wraca David Niepsuj, a w pełni zdrowia jest już Krzysztof Drzazga i będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz.

Jeśli Wisła wygra z ŁKS-em, a Arka straci punkty z Koroną, to krakowanie już po tej kolejce będą pewni utrzymania.

Mecz ŁKS - Wisła w piątek o godz. 18, relacja w Interii.

PJ

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL