Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków w 22. kolejce Ekstraklasy. Czas na debiut trenera Joana Carrillo

Joan Carrillo zaczyna podróż w nieznane po polskiej Ekstraklasie. – To jedna z najważniejszych lig w Europie – twierdzi trener Wisły Kraków. Czy zdania nie zmieni, okaże się po sobotnim spotkaniu z Lechią (godz. 20.30).

Carrillo to jeden z dwóch trenerów w polskiej lidze, którzy objęli drużynę zimą (drugim jest Kazimierz Moskal). Hiszpan jest jednak jedynym, który w tej kolejce zadebiutuje na ławce w Ekstraklasie. Czy jest na to gotowy?

- Wszyscy są podekscytowani zbliżającym się spotkaniem. Wiąże się to nie tylko z moim debiutem, ale także z rozpoczęciem rundy. Mógłbym mieć jakieś powody do zdenerwowania, gdybym obawiał się o przygotowanie zawodników. Jestem jednak zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy. Jesteśmy gotowi do walki o najwyższe cele! - zapewnia Carrillo.

Reklama

Do Gdańska Wisła jedzie jednak osłabiona. Paweł Brożek, Zdenek Ondraszek i Fran Velez trenują indywidualnie, a Vullnet Basha jest kontuzjowany. Pomocnik krakowian podczas treningu zderzył się z bramkarzem i na razie nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa.

- W poniedziałek będziemy wiedzieli, czy wróci do nas za 2 czy za 4 tygodnie - mówi Carrillo.

Dobra wiadomość dla wiślaków jest z kolei taka, że do gry na pełnych obrotach jest gotowy Zoran Arsenić. Nie wiadomo, czy wystąpi już w Gdańsku, ale lekarze nie zgłaszają przeciwwskazań.

Carrillo już na pewno wie, czy postawi na Arsenicia, ale w przypadku hiszpańskiego szkoleniowca nie można mieć złudzeń - podstawowy skład zawsze będzie trzymał w tajemnicy do ostatniej chwili. I to nie tylko przed dziennikarzami, ale również przed piłkarzami.

- W ostatnim momencie powiem zawodnikom, kto gra od pierwszej minuty. Chcemy, by cała "osiemnastka" była przygotowana, bo nie jedziemy na wycieczkę, tylko po trzy punkty - podkreśla Carrillo.

Do gry gotowy jest także Matej Palczicz, który jako ostatni dołączył do zespołu, ale wszystko wskazuje na to, że już zdążył zrobić dobre wrażenie na sztabie szkoleniowym.

- To bardzo inteligentny zawodnik, który ciągle się rozwija. Jest w odpowiedniej dyspozycji, aby zagrać i pokazać się na boisku. Pojmuje naszą filozofię - uważa Carrillo.

Spotkanie Lechia - Wisła jest zaplanowane w sobotę o godz. 20.30, relacja w Eurosport.Interia.pl

Piotr Jawor

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy