Reklama

Reklama

Kolejne pożegnania w Wiśle. Nie tylko piłkarze!

Kacper Rosa i Paweł Kieszek żegnają się z Wisłą Kraków. Dziś zakończyła się również współpraca z jednym z najważniejszych sponsorów - LV Bet. Umowę z Wisłą przedłużył za to Luis Fernandez.

Ostatni dzień czerwca to w Wiśle czas pożegnań. Już wcześniej informowaliśmy, że krakowianie nie przedłużyli umów z Grierogijem Żukowem Stefan Saviciemchoć Austriaka próbowali jeszcze zatrzymać.

Reklama

Teraz klub poinformował, że z Reymonta żegnają się również dwaj bramkarze: Paweł Kieszek i Kacper Rosa.

Kieszek w Wiśle nie zostanie zapamiętany najlepiej. Co prawda w większości meczów bronił poprawnie, ale z Lechem Poznań i Piastem Gliwice popełnił błędy, które bramkarzowi na poziomie ligi zawodowej nie powinny się przydarzyć. Na Kieszka trener Jerzy Brzęczek stawiał też na końcu batalii o utrzymanie w Ekstraklasie, która jednak zakończyła się spadkiem. Łącznie 38-letni bramkarz zaliczył przy Reymonta 14 spotkań ligowych i po niespełna roku żegna się z klubem.

Niewiele dłużej w klubie zabawił Rosa. Przyszedł z Odry Opole i w kontrakcie miał nawet zapisaną opcję przedłużenia umowy, jeśli wypełni pewne indywidualne warunki kontraktu. Nie miał jednak na to szans, bo w lidze nawet nie zadebiutował.

Wisła wypracowała porozumienie. Część kibiców jest wściekła!

Oprócz dwóch bramkarzy, Wisła w tym oknie transferowym pożegnała jeszcze 10 piłkarzy. Są to: Marko Poletanović, Serafin Szota, Jan Kliment, Sebastian Ring, Michal Frydrych, Elvis Manu, Giorigij Citaiszwili, Matej Hanousek, Stefan Savić oraz Gierogij Żukow.

Wisła Kraków. Sponsor odchodzi

Po pięciu i pół roku z Wisłą żegna się również jeden z ważniejszych sponsorów - LV BET. Logo tej firmy przez pewien czas znajdowało się nawet w centralnym miejscu na koszulkach piłkarzy.

- Przyszedł moment, w którym nasze drogi się rozchodzą. Przed nami nowe wyzwania, ale mogę zapewnić, że nadal będziemy trzymać kciuki za Wisłę, mając wielką nadzieję na to, że za rok ponownie zobaczymy ją w Ekstraklasie - podkreśla Rafał Wójtowicz, prezes LV BET Zakłady Bukmacherskie. 

Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły: - Mimo zakończenia współpracy, LV BET pozostanie ważnym ogniwem wiślackego biznesu.

Wisła Kraków. Luis Fernandez przedłużył kontrakt

Krakowianie poinformowali również, że Luis Fernandez w dalszym ciągu będzie reprezentował barwy klubu. Umowa została przedłużona do 30 czerwca 2023 roku. 

PJ 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL