Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Kazimierz Moskal: Dziękuję kibicom za wsparcie

Trudno znaleźć lewego obrońcę dla reprezentacji Polski, Patryk Małecki poza pierwszym składem w najsilniejszym zestawieniu Wisły, a Arkadiusz Głowacki najlepszym piłkarzem, z jakim kiedykolwiek pracował - o tym i o wielu innych sprawach powiedział podczas czata trener Wisły Kazimierz Moskal.

Molu1906: Panie Kazimierzu na wstępie,gratuluję zwycięstwa z Twente! Losowanie jest super, mam nadzieję, że się uda, a co pan sądzi? I na koniec, wie pan coś o swojej przyszłości? Kibice stoją za panem murem! MOSKAL KAZIMIERZ NIE RUSZ KAZIKA BO ZGINIESZ !

Kazimierz Moskal, trener Wisły: Przede wszystkim dziękuję za wsparcie. Losowanie? Nie możemy narzekać, mogliśmy trafić dużo gorzej, ale trzeba pamiętać, że w 1/16 finału nie ma w ogóle słabych zespołów. Trzeba się przygotować solidnie, bo jest szansa, aby powalczyć ze Standardem.

Reklama

fanwisełki89: Czy odetchnął pan z ulgą, gdy odpadły MU, M.C, Schalke czy Valencia, Altetico Madryt?

- Tak, losowanie układało się tak, że najmocniejsze kluby odpadły z naszej drogi na początku.Oczywiście, że odetchnąłem, ale każdy trener i piłkarz chciałby się też zmierzyć z taką solidnymi firmami.

RoyalBrunet: Jak teraz, w oczekiwaniach na mecz fazy grupowej będzie wyglądało przygotowanie fizyczne? Jak dużo czasu chcecie na to poświęcić?

- Plany przygotowań były ustalone jakiś czas temu. Zaczynamy 12 stycznia, 13 wyjeżdżamy na pierwszy obóz do Hiszpanii, później wracamy do Krakowa na dwa dni i ruszamy na kolejny obóz do Portugalii. Rozegramy pięć sparingów.

ZnadMorza: Czy grając kilkanaście lat temu w barwach Białej Gwiazdy spodziewał się Pan, że kiedyś awansuje Pan z Wisłą z grupy jeszcze wtedy Pucharu UEFA już jako trener?

- Hmmm. Nie, nie spodziewałem się tego. Życie przynosi jednak różne niespodzianki. Zawsze jednak marzyłem o tym, aby grać w Wiśle, a później także w niej pracować. To dla mnie duża satysfakcja.

arekwiślak86: Zamienił by się pan z Legią Warszawa?

- Nie, los nam przydzielił Standard i trzeba to przyjąć. Sporting jest bardziej wymagającym rywalem. Przynajmniej teoretycznie.

FearOfGod: Jak Pan się czuje w roli trenera Wisły? Czuje Pan presję? Satysfakcję? Jak Pan odbiera wsparcie kibiców?

- Czuję ogromną satysfakcję. Bardzo w tym pomaga mi zachowanie kibiców. Zawsze czułem ich wsparcie. Najpierw będąc piłkarzem, a teraz, gdy przejmowałem zespół w trudnym momencie, również je odczuwam.

Custer84: Najlepszy piłkarz, z jakim Pan pracował jako trener, asystent to...?

- Arkadiusz Głowacki.

rydułtowik: Gdyby był pan trenerem kadry, jak trener by ustawił pierwsza 11 na Euro 2012?

- Szczęsny w bramce. Na prawą obronę wstawiam "Wasyla". W środku na pewno Głowacki z Darkiem Dudką. Na lewą? Trudno mówić o Piotrku Brożku, skoro ma kontuzję. Zostaje tylko ... Wawrzyniak? Niemożliwe! Trudno kogoś znaleźć na tę pozycję. Dwójka defensywnych - Czarek Wilk i Murawski Rafał. Z prawej Kuba Błaszczykowski, z lewej Adrian Mierzejewski. Ofensywnym pomocnikiem bym zrobił Pawła Brożka, a jako napastnikiem - Robert Lewandowski, chociaż nie jest to moje ulubione ustawienie dwóch napastników w tym samym momencie.

fazior2k: Który "cud nad Wisłą" przyniósł panu więcej satysfakcji: ten z Saragossą gdzie strzelił pan przepiękną bramkę, czy ten ze środy, gdy był już jako pierwszy trener?

- Hmmm, mecz z Saragossą zależał tylko od nas. Wiedzieliśmy tylko, że musimy wygrać wyżej niż 4-1 i awansujemy. Tym razem musieliśmy liczyć jeszcze na korzystny wynik w innym meczu. Okoliczności, w jakich to się stało, są trudne do wyobrażenia. Nawet gdy dzisiaj wracam do tego, trudno mi w to uwierzyć, co się stało w Londynie i tu, co się działo po informacji o tym korzystnym wyniku!

arekkkk1988: Jak Pan widzi pierwszą "11" Wisły, gdyby wszyscy byli zdrowi?

- Pareiko - Jovanović, Czekaj, Bunoza, Diaz - Sobolewski, Wilk - Garguła, Melikson, Iliev - Genkow.

Zobacz cały zapis czata!

Dowiedz się więcej na temat: Kazimierz Moskal | Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje