Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

​Kazimierz Kmiecik: Chcemy zagrać agresywnie z Cracovią

Już tylko jeden dzień pozostał do 193. Wielkich Derbów Krakowa, które w sobotę (godz. 20.30) rozpoczną się przy Reymonta 22. Gospodarz meczu, "Biała Gwiazda", tym razem jest faworytem, nie tylko dzięki dobrej passie na własnym stadionie, ale również dzięki bardzo komfortowej sytuacji kadrowej w zespole.

Trener Kazimierz Kmiecik podkreślił, że do gry gotowi są niemal wszyscy piłkarze. - Niezdolny jest tylko Rafał Pietrzak, który ma kontuzję. Będziemy chcieli zagrać agresywnie, pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że poprzednie zwycięstwa nie było dziełem przypadku. Zawodnicy podchodzą do tego meczu bardzo poważnie, a drużyna jest przygotowana. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny to dla nas mecz - powiedział szkoleniowiec.

Komfortowa sytuacja kadrowa sprawia, że trener Kmiecik, wespół z Radosławem Sobolewskim, będą mogli zestawić najsilniejszą "jedenastkę", wystawiając do gry niedawnych rekonwalescentów, Richarda Guzmicsa oraz Zdenka Ondraszka. W takich okolicznościach szkoleniowcy muszą tylko dokonać dobrych wyborów.

Reklama

- Dopiero w sobotę będzie wiadomo, kto wyjdzie na boisko i będzie walczył o zwycięstwo od pierwszej minuty. Wszyscy są gotowi do gry, do walki, bo na pewno to będzie mecz walki. Żadna z drużyn nie będzie odpuszczała. My będziemy chcieli udowodnić, że potrafimy grać w piłkę i strzelać bramki. Postaramy się zagrać agresywnie, żeby Cracovia nie mogła sobie tutaj pograć  - zapowiada trener Kmiecik.

Faworytem jest Wisła, która po zwycięstwie nad Lechią Gdańsk awansowała do grupy mistrzowskiej, przy czym ostatnio lepszą passę w derbach miała Cracovia.

"Pasy" wygrały z "Białą Gwiazdą" ostatnie dwa mecze, oba w stosunku 2-1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy