Reklama

Reklama

Jacek Bednarz nie jest już prezesem Wisły

Jacek Bednarz nie jest już prezesem Wisły Kraków. Został dzisiaj odwołany przez radę nadzorczą.

Jacek Bednarz nie jest już prezesem Wisły Kraków. Został dzisiaj odwołany przez radę nadzorczą.

Prezes Bednarz od kilku tygodni domagał się zwołania rady nadzorczej. Nie spodobał mu się fakt, że do zarządu został dołączony Tadeusz Czerwiński, który negocjował z kibicami i w tych rozmowach prezentował stanowisko odmienne od jego.

Czerwiński nie odszedł, odchodzi Bednarz. Informację potwierdza oficjalna strona klubu.

Jacek Bednarz prezesował Wiśle po raz drugi, tym razem od 5 lutego 2013 roku. Wcześniej, w marcu 2012 roku  powierzono mu stanowisko wiceprezesa zarządu klubu do spraw sportowych. 

W zarządzie klubu pozostają Maciej Krupa i Tadeusz Czerwiński. Nazwiska nowego prezesa jeszcze nie ogłoszono.

Reklama

Odejście Jacka Bednarza było najważniejszym warunkiem kibiców z SKWK, którzy prowadzili protest i od lutego 2014 roku nie chodzili na mecze.

Wiceprezes TS Wisła, a jednocześnie wielki fan klubu - Piotr Wawro zapowiada tłumny powrót kibiców na stadion.

- Jacek Bednarz dla nas nie walczył z chuliganami, tylko z normalnymi ludźmi, którzy chcieli przychodzić na stadion, ale nie zgadzają się z jego definicją kibica. Każdy z szalikiem i w klubowej koszulce jest takim samym obywatelem, z tymi samymi prawami i obowiązkami, co inni ludzie, którzy nie chodzą na stadiony - podkreśla Piotr Wawro.

- Jeżeli dzisiaj prezes dużej sieci handlowej stwierdziłby, że będzie sprowadzał towary tylko dla siebie i swoich pracowników, to daleko by nie zaszedł. A tak właśnie było z Bednarzem, który powiedział, że jest w stanie dopuścić do tego, że na mecze Wisły będzie przychodził tylko on i pracownicy kluby - porównuje Wawro.

- Mam nadzieję, że kibice wrócą, mam też nadzieję, że wiślacki system, który wprowadził Jacek Bednarz w sposób skandaliczny, temu podoła. W trakcie sezonu testowana jest zarówno sprzedaż w kasach, jak i internetowa, która do dzisiaj nie działa - alarmuje Wawro.

- Będziemy prosić klub, aby uruchomić sprzedaż 24 godziny na dobę, aby pokazać, że Wisła nie jest skazana na frekwencję na poziomie sześciu tysięcy widzów, tylko może ich mieć 15-20 tys. na każdym meczu. Mam nadzieję, że w raz z powrotem kibiców nie wrócą na niego wulgaryzmy i zachowania, które szkodzą Wiśle.

MiBi

Czy Jacek Bednarz został słusznie odwołany? Dołącz do dyskusji!Reklama

Reklama

Reklama