Reklama

Reklama

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2-0. Jakub Błaszczykowski pod statystyczną lupą

Najlepsze tzw. osiągi biegowe w drużynie, ale znacznie gorzej z dryblingami, wygranymi pojedynkami i pod względem strat piłki. Statystycznie powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Wisły wypadł w kratkę.

Ogólnie krakowianie zaprezentowali się słabo. W ofensywie stworzyli mało okazji, a defensywa momentami wyglądała tak, jakby obrońcy przy Roosevelta spotkali się ze sobą pierwszy raz. 

Wszystkie oczy skierowane były jednak na Błaszczykowskiego, który do Wisły wrócił po 12 latach. Od razu został jej kapitanem i miał być liderem zespołu. Reprezentant Polski prochu nie wymyślił, a gdyby opierać się tylko na statystykach, to ocena jego występu byłaby jedna: "Bardzo się starał, ale niewiele mu wychodziło".

Według oficjalnych danych Ekstraklasa S.A., Błaszczykowski w Wiśle miał najwięcej tzw. szybkich biegów i najwięcej sprintów, zaliczył też najszybszy sprint i był czwarty pod względem przebiegniętej odległości. Te dane wskazują, że odsyłanie go na piłkarską emeryturę jest zdecydowanie przedwczesne.

Reklama

Kapitan Wisły biegł z maksymalną prędkością 34,13 km/h (drugi w Wiśle był Maciej Sadlok - 31,84 km/h), zaliczył 11 sprintów (Patryk Plewka - 10) i 56 szybkich biegów (Marko Kolar - 52). W całym meczu Błaszczykowski pokonał 10,64 km, a z wiślaków więcej przebiegli: Plewka (11,24 km) oraz Vullnet Basha i Mateja Palczić (po 10,93 km).

W statystykach Błaszczykowski zdecydowanie gorzej wypadł pod względem piłkarskim. Miał 75 proc. dokładnych podań, ale tylko 29 proc. wygranych pojedynków (6 z 21), 14 proc. udanych zwodów (1 na 7) i 43 proc. udanych odbiorów (3 z 7). Zaliczył też jedno kluczowe podanie i 9 strat piłki.

Te statystyki sprawiły, że tzw. Instat Index Błaszyczkowski miał najniższy w drużynie. - Trudno po porażkach mówić coś pozytywnego. Były też rzeczy, które robiliśmy dobrze, ale było ich za mało - mówił kapitan Wisły zaraz po meczu (więcej TUTAJ).

Po porażce w Zabrzu Wisła spadła na 9. miejsce. Górnik jest 14.PJ


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy