Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Górnik Łęczna - Wisła Kraków. Kazimierz Moskal: Liczymy, że Brożek będzie w stanie zagrać

- Po cichu liczymy, że Paweł Brożek, bo jego dotyczą wątpliwości, będzie w stanie zagrać. Jeśli chodzi o oczekiwania względem występu Macieja Sadloka w poniedziałek, to możemy je włożyć między bajki - powiedział na konferencji przed meczem z Górnikiem Łęczna trener Wisły Kraków Kazimierz Moskal.

- Tak naprawdę po piątkowym treningu będziemy mądrzejsi, gdyż są pewne wątpliwości, nie będę oszukiwał. Próbowaliśmy już w Szczecinie grać bez Pawła, ale zobaczymy, jak sprawy się potoczą. Wierzymy jednak w to, że będzie w stanie wybiec na murawę. Absolutnie nie zamierzam też ryzykować, dla mnie ważniejsze jest to, co będzie później. Przed nami kolejne mecze i jego zdrowie będzie równie cenne - mówi Moskal.

W ubiegłym sezonie Wisła Kraków zremisowała w Łęcznej 1-1. Piłkarze Ekstraklasy wracają do gry po przerwie na reprezentację.

- Ta przerwa była też potrzebna Łęcznej, bo ostatnie mecze nie najlepiej się dla nich zakończyły. Jest to jednak zespół, który ma doświadczonych i ogranych zawodników, więc musimy się odpowiednio skoncentrować, aby poważnie do tego spotkania podejść. Trzeba pamiętać, jak gładko Górnik w ubiegłym roku ograł Legię - przypomniał szkoleniowiec "Białej Gwiazdy".

Trzech podopiecznych trenera Kazimierza Moskala zagrożonych jest przymusową pauzą za kartki. 

- Jest to kłopot, ale nie mamy na to wpływu. Nie będziemy kalkulować, bo co ma być, to będzie. Wiadomo, że w przypadku kartek problemy będą się rodzić. Mam nadzieję, że do tego czasu Sadlok dojdzie do siebie i sprawa kartek przebiegnie bezboleśnie - ma nadzieję Moskal.

Ekstraklasa - tabela, wyniki, terminarz, strzelcy

Reklama

Zobacz, co Moskal mówił o przyszłości Arkadiusza Głowackiego:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama