Reklama

Reklama

Goncalo Feio w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków

Portugalczyk, Goncalo Feio został nowym szkoleniowcem zespołu Wisły Kraków do lat 17 - poinformowała akademia na swojej stronie internetowej. 26-letni trener w przeszłości pracował w Legii Warszawa i Benfice Lizbona.

Feio nie zrobił wielkiej kariery jako piłkarz Belenenses i Benfiki, gdzie trenował i zdecydował się pracę z młodzieżą od kilku lat. Zaczynał jako asystent trenera zespołu Benfiki do lat 15. Jednym z jego podopiecznych był Renato Sanches, który w niedzielę został mistrzem Europy.

W 2010 roku Portugalczyk trafił do Polski w ramach programu Erasmus. Nauczył się naszego języka i rozpoczął pracę w akademii Legii Warszawa. Pracował tam przez cztery lata, kiedy Henning Berg włączył do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. Po odejściu Norwega wrócił do rodzinnego kraju.

Reklama

- Goncalo jest trenerem doskonale znanym na polskim rynku piłki młodzieżowej. Swoja fachowością, zaangażowaniem i wiedza na temat piłki zawsze stawiany jako wzór. Ogromną wiedza z zakresu periodyzacji taktycznej dzielił sie na konferencjach, a w przygotowaniu jest również książka traktująca o tejże metodzie. Wierze że pasje do piłki zaszczepi w swoich nowych podopiecznych i będzie też inspiracją dla rozwoju Akademii Wisły. Cieszę się że takiej klasy fachowiec dołącza do naszego sztabu, z tego miejsca dziękuję również osobom zainicjowały i wspierają nasza ideę. Wierzę że będzie to początek pasma sukcesów Wisły Kraków - powiedział, cytowany przez stronę internetową akademii, Rafał Wisłocki dyrektor zarządzający akademii.

W przeszłości był również na stażu w Arsenalu Londyn i Romie. W Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków będzie odpowiadał za zespół do lat 17.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL