Reklama

Reklama

Głowacki: Mój czas minął, niech w kadrze grają zdolniejsi

Arkadiusz Głowacki prezentuje w tym sezonie znakomitą formę. W niedzielę walnie przyczynił się do zwycięstwa Wisły Kraków nad Legią Warszawa, znakomicie kierując defensywą "Białej Gwiazdy". 34-letni obrońca, mimo dobrej dyspozycji, zapewnia, że o grze w reprezentacji Polski już nie marzy.

Dzisiaj, bez Głowackiego, rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami eliminacji MŚ z Ukrainą i Anglią. Tylko dwa wyjazdowe zwycięstwa pozwolą nam na awans lub grę w barażach.

Dlaczego w kadrze nie ma obrońcy Wisły? - pyta coraz liczniejsze grono znawców futbolu, biorąc pod uwagę fakt, że obrona reprezentacji Polski nie jest monolitem.

Sam Głowacki zapewnia, że o grze w reprezentacji już zapomniał. - Nie rozmawiałem z trenerem Fornalikiem, ale też kilkakrotnie powiedziałem, że powinni grać w kadrze gracze młodsi, zdrowsi, zdolniejsi. Mój czas już minął, mówiłem już o tym i nadal to mogę podtrzymać - powiedział filar defensywy Wisły Kraków, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Reklama

Odnosząc się do niedzielnego triumfu nad Legią, Głowacki powiedział, że ten mecz zespół potraktował ambicjonalnie. - Pomoc harowała, Paweł (Brożek - red.), skrzydłowi - stwierdził "Głowa".

- W pewnym momencie mecz przekształcił się w szkolną zabawę w dwa ognie. Powstawały luki w środku pola i przy każdej stracie pachniało golem. Czy to dla jednej, czy drugiej drużyny. My mamy przy Reymonta sporo determinacji, dziś także dopisało szczęście - powiedział kapitan Wisły.

- Cieszymy się z tego, że ten entuzjazm, który był tutaj wśród kibiców, pewnie wśród nich nadal pozostanie i chcielibyśmy, by trwało to jak najdłużej - stwierdził Głowacki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama