Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Franz Smuda: Skorża w Lechu jest na tyle krótko, że niewiele mógł zrobić

- Trener Skorża w Lechu jest na tyle krótko, że chłopak niewiele mógł zrobić. Trzeba poczekać na efekty jego pracy – powiedział trener Wisły Franciszek Smuda, oceniając Macieja Skorżę z Lecha.

Franciszek Smuda i Maciej Skorża to najbardziej utytułowani trenerzy w Ekstraklasie. Franz trzy razy był mistrzem Polski (dwukrotnie z Widzewem i raz Wisłą), a raz cieszył się z Pucharu Polski, zdobytego właśnie w Lechu. Trener Skorża zdobył dwa mistrzostwa z Wisłą i trzy Puchary Polski - dwa z Legią i jeden z Groclinem.

Gdy trener Smuda kończył pracę selekcjonera po Euro 2012 gratulował już objęcia schedy w kadrze Skorży.

- Dobrą ma pan pamięć, faktycznie mu pogratulowałem, bo wtedy sporo się mówiło i pisało, że nowym selekcjonerem zostanie właśnie on - wspomina Franciszek Smuda. Ostatecznie kadrę przejął wtedy Waldemar Fornalik lobbowany przez Antoniego Piechniczka.

Reklama

- Rzadko wypowiadam się na temat trenerów. W wypadku Angela Pereza Garcii z Piasta zrobiłem wyjątek, bo to sympatyczny gość, zaangażowany w pracę w Gliwicach - stwierdził Smuda.

O pracy Skorży w Lechu Smuda dodał: - On tam jest dopiero dwa tygodnie, więc niewiele chłopak mógł zrobić. Co? Minęły już trzy miesiące? To i tak za krótko, by wywrzeć piętno na zespole. Sam wam to mówię, on też tak mówi, więc jesteśmy jednomyślni w tej kwestii - powiedział Franz.

Dodał, że z młodszym kolegą po fachu ma dobry kontakt.

Zapytany o bilans meczów z drużynami pana Macieja, eks-selekcjoner odparł:

- Nie zwracam uwagi na takie rzeczy jak bilans. Jeśli mówimy o tym, to paru trenerów mówiło: "Ooooo! Ja wygrałem ze Smudą!". Później się okazywało, że nie oni, ani nie ich zespoły wygrywały, tylko ktoś inny - przypominał korupcyjne przypadki Smuda. - Ale nie sugeruję, że Maciek Skorża w ten sposób ze mną wygrywał - dodał.

Z Myślenic Michał Białoński

Wyniki, terminarz i tabela T-Mobile Ekstraklasy

Typuj wyniki spotkań T-Mobile Ekstraklasy


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje