Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Franz Smuda: Na tych pomyłkach sędziów cierpi cała liga

Trener Wisły Franciszek Smuda, po porażce z Jagiellonią (0-2) zwrócił uwagę na fakt, że mnożą się sędziowskie pomyłki. Z kolei opiekun "Jagi" Michał Probierz zaapelował, by nie zagłaskać jego młodej drużyny.

Ekstraklasa - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Reklama

Michał Probierz (Jagiellonia):

- Mogę tylko pogratulować zawodnikom tego zwycięstwa. Mieliśmy problemy zdrowotne, dużo też podróżowaliśmy w ostatnim czasie, chłopaki narzekali na urazy, a jednak przetrwali ten mecz - powiedział.

- Zaangażowanie od początku było znakomite. Nie forsowaliśmy tempa, staraliśmy się wybijać Wisłę z uderzenia, by nie stracić bramki przed przerwą i to się udało - dodał pan Michał.

- Na drugą połowę mieliśmy inne plany, ale szwankowały pewne elementy, więc ich nie wprowadziliśmy - tłumaczył.

- Przerwa na reprezentację będzie dla nas zbawienna. Prawdopodobnie Baran wypadnie na miesiąc. Musimy solidnie przepracować ten okres - zapowiada Probierz.

- Mamy dobrą serię, trzeba ją szanować, doceniać przeciwnika, ale mieliśmy też dzisiaj szczęście.

Zapytaliśmy Probierza o to, czy po tym, jak zespół wspiął się w tabeli już na pozycję wicelidera, nie zmienią się cele.

- Cele jest dla nas od początku jeden i jasny - zmieniamy ukształtowanie zespołu - chcemy, żeby ci chłopcy się nadal rozwijali. Mamy dzisiaj młody skład - Modelski, czy inni nastolatkowie. Apeluję do was, byście nie zagłaskali Drągowskiego. Ci chłopcy na pewno będą mieli jeszcze trudne momenty, a już się kręcą przy nich menedżerowie.

- To samo dotyczy Mystkowskiego. Nie wstawiliśmy go dzisiaj, bo wiedzieliśmy, że z Głowackim by sobie nie dał rady. Głowacki trzyma jednak ciągle poziom - zakończył.

Franciszek Smuda (Wisła):

- Przegraliśmy, dlatego że nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Sytuacji stworzyliśmy kilka i to takich, że wydawało się, że bramka musi paść, ale niestety, od pewnego czasu nic nie chce wpaść. Na dodatek dzisiaj stał nam na przeszkodzie świetnie broniący bramkarz Jagiellonii.

- Z pewnością nasi zawodnicy chcieli wygrać, było widać po nich ochotę do walki, ale niestety, przegraliśmy już trzeci mecz z rzędu i to trzeci bez strzelonej bramki - uważa.

- Na pewno przerwa na reprezentację pozwoli nam zregenerować siły i popracować nad skutecznością. Następne spotkanie z Górnikiem Zabrze będzie ciężkie. Rywale podochodzili nas punktowo, trzeba walczyć o pierwszą "ósemkę" - mobilizuje zespół Smuda.

Zapytaliśmy Franza, czy głównym problemem nie jest to, że jego ekipę rywale rozgryźli taktycznie i skutecznie ryglują środek boiska?

- Wiele zespołów gra piłkę nieskomplikowaną. Widzę, że twardość gry naszych rywali, zwłaszcza w tyłach jest bezpardonowa, a jeżeli jeszcze sędzia nie potrafi rozróżnić, kiedy jest faul, a kiedy puścić grę, to są trudności. Na dodatek , Dzisiaj w drugiej połowie zagranie ręką w polu karnym, wcześniej ewidentny faul na Dudce - to powinny być dwie "jedenastki", których sędzia nie podyktował, wypaczając wynik.

- Ostatnio, w derbach arbiter odstąpił od zasady, że nie przekracza się doliczonego czasu gry. Tego rzutu rożnego, po którym straciliśmy gola, w ogóle nie powinno być. Pomyłek sędziowskich ostatnio jest bardzo dużo i nie tylko my na nich cierpimy, ale cała Ekstraklasa - uważa Franz.

Nie zamierza zmieniać zasady krycia przy rzutach rożnych, choć jego zespół stracił po nich już dwa gole w dwóch kolejnych spotkaniach.

- W przeciwieństwie do minionego sezonu, gdy do krycia przy stałych fragmentach gry spośród wysokich piłkarzy mieliśmy tylko Bunozę i Głowackiego, teraz mamy zespół wyższy, ale i tak tracimy bramki. Ten element trenujemy pieczołowicie, jednak tych strat nigdy się nie uniknie, bo wystarczy moment nieuwagi, ułamek sekundy i już pada gol. Rzadko strzelamy po stałych fragmentach, a często tracimy - podsumował.

Z Krakowa, Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama