Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (15 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (12 pkt.)
  • 4 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (10 pkt.)
  • 7 .Radomiak (9 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (9 pkt.)

​Franciszek Smuda: Przez nich wyląduję w Kobierzynie

Trener Wisły Franciszek Smuda nie ukrywał, że przez niefrasobliwość duetu Sarki - Guerrier o mały włos nie wylądował w szpitalu psychiatrycznym w Kobierzynie.

Oto wypowiedzi trenerów po meczu Wisła - Górnik Łęczna (2-0).

Franciszek Smuda (Wisła):

- Semir Stilić pojechał do szpitala na prześwietlenie. Noga mu bardzo spuchła, nie chciałbym, aby się okazało, że ma poważną kontuzję, przez którą straci trzy ostatnie mecze, jakie nas czekają w tym roku (po badaniach okazało się, że Stilić nie ma złamania, a jedynie silne stłuczenie i duży krwiak - red.). Paweł Brożek utykał, ale to nic groźnego. Obrońcy Górnika grali twardo, na tym polega futbol.

- Pawła Brożka znamy przez szereg lat. Miewa mecze, które wygrywa sam, miewa takie, gdy nie idzie mu. To nasz jedyny snajper i napastnik, więc musimy na niego chuchać i dmuchać, a nie narzekać.

Reklama

- Duet Sarki - Guerrier czasem mnie doprowadza do takiego stanu, że wydaje mi się, iż za sekundę wyląduję w Kobierzynie. Czasem też z ich gry wynika coś dobrego i wygrywa się mecze. To są nierówni zawodnicy, staram się ich poprawiać na treningach. Sarki mógł dziś strzelić trzy bramki sam, ale jego decyzje były inne.

Jurij Szatałow (Górnik Łęczna):

- Wisła była lepszym zespołem, może nie w zdecydowany sposób, ale szybciej i lepiej operowała piłką. Ten wynik jest sprawiedliwy. Wisła była lepsza.

Czy trener nie ma pretensji do zespołu o marnowanie okazji, takich jak ta Szałachowskiego?

- Nie tylko on, bo przy stanie 1-0 Burkhardt też miał swoją szansę. Ja jestem już zmęczony tymi sytuacjami. Najłatwiej mieć pretensje, ale innego wyjścia nie ma jak praca i my ją będziemy wykonywać.

Z Krakowa Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje