Reklama

Reklama

Franciszek Smuda przed derbami: Wyciągnęliśmy wnioski z Legii

- Wyciągnęliśmy wnioski z meczu z Legią - powiedział trener Wisły Kraków Franciszek Smuda przed derbami Krakowa. "Biała Gwiazda" zmierzy się z Cracovią w niedzielę (godz. 18.00).

"Arkadiusz Głowacki trenuje normalnie, Semir Stilić wyleczył grypę, z którą grał w meczu z Legią. Chciał nam wtedy pomóc, ale to nie był ten Stilić z najlepszą formą. W piątkowym treningu wezmą udział wszyscy poza Donaldem Guerrierem, który ma problemy z żołądkiem" - rozpoczął konferencję prasową szkoleniowiec "Białej Gwiazdy".

Smuda przyznał, że spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. "W derbach zawsze gra się ciężko. Nieważne, jaki skład ma przeciwnik, każdy gra ponad swoje możliwości, a przede wszystkim walczy ponad możliwości, bo jest to mecz o wszystko. Wydaje mi się, że to będzie podobna rywalizacja, jak w poprzednim sezonie. Te spotkania nie różnią się bardzo od siebie, każdy podejmie walkę. My wyciągnęliśmy wnioski z meczu z Legią - poza umiejętnościami piłkarskimi, trzeba włożyć więcej agresji w odbiór piłki" - tłumaczył popularny "Franz".

Dziennikarzy interesowało, jak zespół jest przygotowany pod względem psychicznym do tak ważnego starcia. "Nasza drużyna jest przygotowana pod każdym względem. Jeden zespół po stracie bramki rusza do przodu, inna drużyna się załamuje. Myślę jednak, że w niedzielę będzie inaczej. Każdy będzie chciał wygrać. Doświadczony zespół wie, kiedy atakować pressingiem, a kiedy zaczekać. Nie można przesadzić z agresją, bo stracimy zawodnika. Najważniejsze jest, aby grać piłką" - zaznaczył Smuda.

Szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" stwierdził, że po pucharowym meczu z Lechem zauważył nowe możliwości w wyborach personalnych spośród swojego zespołu. "Powiedziałbym, jaki skład będzie w niedzielę, ale dodam tylko, że mamy alternatywę w postaci Guzmicsa. Wiadomo, dysponujemy żelaznym składem, którym graliśmy do tej pory, natomiast decyzję o tym, jaką jedenastką wyjdziemy, podejmę w sobotę. Richard pokazał, że jest zawodnikiem, który wychodząc na boisko, jest pewnym punktem zespołu, nie trzeba się bać o jego interwencje w linii defensywy" - zakończył Smuda.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela T-Mobile Ekstraklasy

Typuj wyniki spotkań T-Mobile Ekstraklasy


Reklama

Reklama

Reklama