Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (32 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Franciszek Smuda chciałby Rafała Murawskiego w Wiśle Kraków

Rafał Murawski w Wiśle Kraków? Jak dowiedziała się INTERIA.PL, to możliwy scenariusz. Piłkarzowi Lecha Poznań w czerwcu wygasa kontrakt, a "Biała Gwiazda" szuka wzmocnień w drugiej linii. Do tego "Muraś" to jeden z ulubionych piłkarzy Franciszka Smudy.

- Szukamy piłkarzy, którzy podnieśliby naszą jakość, ale to czy kogoś pozyskamy zależeć będzie od stanu naszych finansów - tłumaczył Smuda po meczu z Lechem.

Nie ma co ukrywać, że gdyby tylko mógł, to z Lecha wziąłby kilku piłkarzy. A w pierwszej kolejności sięgnąłby właśnie po Murawskiego. 32-letni rozgrywający należał do najważniejszych piłkarzy prowadzonego przez Smudę Lecha. Kiedy "Franz" objął reprezentację Polski to też w drużynie pewne miejsce miał pomocnik "Kolejorza". Podczas Euro 2012 "Muraś" wystąpił we wszystkich meczach w podstawowym składzie "Biało-czerwonych".

Reklama

Murawskiemu w czerwcu kończy się umowa i już od stycznia będzie mógł związać się z innym klubem. 32-letni rozgrywający ma jeden z najlepszych kontraktów w drużynie. Na podobne warunki nie ma co liczyć przy Bułgarskiej, dlatego rozgląda się za innym klubem.

Ostatnio spekulowano, że Murawski może znaleźć zatrudnienie w Belgii, ale jak skomentował to Kamil Kosowski na antenie Canal Plus, to tylko pompowanie balonika przez menedżera "Murasia".

Oferta z Wisły na pewno byłaby dla niego godna rozważenia. Zwłaszcza że taki piłkarz jak on, bardzo przydałby się drużynie Smudy. Murawski mógłby być grać na trzech pozycjach - defensywnego, środkowego i ofensywnego pomocnika. A przecież pod Wawelem niepewna jest przyszłość Łukasza Garguły (koniec kontraktu) i Michała Chrapka (zainteresowanie klubów włoskich).

Autor: Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne