Reklama

Reklama

​Dymisja Michała Probierza przyjęta, następcy brak

W trakcie konferencji prasowej po meczu z Piastem Gliwice trener Michał Probierz poinformował, że podaje się do dymisji. Na spotkaniu z zarządem klubu trener podtrzymał swoją wczorajszą decyzję, a w związku z tym umowa z dotychczasowym szkoleniowcem "Białej Gwiazdy" została rozwiązana za porozumieniem stron.

Umowę z Wisłą za porozumieniem stron rozwiązał także asystent trenera Probierza, Bartłomiej Zalewski.
Informacja o tym, kto poprowadzi drużynę Wisły Kraków w meczu z Legią Warszawa zostanie podana w najbliższym czasie.

W sytuacjach kryzysowych zarząd Wisły zwracał się dotąd z prośbą o pomoc do etatowego asystenta trenerów "Białej Gwiazdy", Kazimierza Moskala, ale ten pracuje obecnie w Termalice Bruk-Bet Nieciecza.

Reklama

Kto zatem może poprowadzić krakowski klub? Jednym z kandydatów jest Franciszek Smuda. Nie jest tajemnicą, że były selekcjoner reprezentacji Polski cieszy się sporym zaufaniem właściciela Wisły, Bogusława Cupiała, i ten miał namawiać "Franza" do kolejnego powrotu do klubu.

Dla Smudy byłby to już drugi powrót do Wisły. Szkoleniowiec pracował w Krakowie w latach 1998-99 oraz 2001-02. Ponadto w polskiej Ekstraklasie pracował m.in. w Widzewie Łódź, Legii Warszawa, Lechu Poznań i Zagłębiu Lubin. W latach 2009-2012 był selekcjonerem reprezentacji Polski. Z kadrą pożegnał się po tegorocznych, nieudanych dla "Biało-czerwonych" mistrzostwach Europy.

Oprócz Smudy bez pracy pozostaje obecnie inny były trener Wisły, Orest Lenczyk. Prawie 70-letni szkoleniowiec z klubem z Krakowa związany był już parokrotnie. Z piłkarzami "Białej Gwiazdy" pracował w latach 1975-1979 (pierwsze dwa sezony jako drugi trener), 1984-85, 1994 i 2000-2001. W poprzednim sezonie wywalczył ze Śląskiem Wrocław mistrzostwo Polski, ale po słabym początku bieżących rozgrywek i fatalnym występie w europejskich pucharach został zwolniony.

Innym znanym trenerem bez zatrudnienia jest w tym momencie Czesław Michniewicz, ale ten były szkoleniowiec m.in. Lecha Poznań, Arki Gdynia i Widzewa Łódź ma chyba najmniejsze szanse z wymienionej trójki na angaż w krakowskim klubie z ul. Reymonta.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL