Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (16 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (13 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (13 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (10 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (9 pkt.)

Dariusz Wdowczyk rozwiązał kontrakt z Wisłą Kraków

Dariusz Wdowczyk odszedł z Wisły Kraków. Zaległości klubu wobec trenera sięgają trzech miesięcy, a w związku z uchwałą PZPN szkoleniowiec mógł złożyć oświadczenie o rozwiązaniu kontraktu. Wdowczyk skorzystał z tej opcji i formalnie nie jest już trenerem Wisły! Klub zamierza wystąpić na drogę prawną.

Ruch Wdowczyka spadł na Wisłę jak grom z jasnego nieba. Po serii dobrych występów w lidze wydawało się, że krakowski klub zmierza w dobrym kierunku. Okazało się jednak, że to, co niewidoczne, zaważyło o decyzji Wdowczyka.

Reklama

Trener już już jakiś czas temu był bliski decyzji o odejściu. Miało to miejsce wtedy, gdy zarząd zwolnił kilka osób w klubie, w tym asystentów Wdowczyka - Marcina Broniszewskiego i Pawła Primela. Wtedy jednak szkoleniowiec zmienił zdanie.

Wisła w czwartek wydała komunikat. Wdowczyk rozwiązał umowę "w trybie natychmiastowym" w związku z zaległościami klubu. Na taki ruch pozwalały mu przepisy PZPN. Jest to przynajmniej oficjalna wersja.

Zadzwoniliśmy do trenera Wdowczyka.

- To jest pewne. Nie jestem już trenerem Wisły - potwierdził nam szkoleniowiec.

Tymczasowym szkoleniowcem Wisły został Kazimierz Kmiecik. Pomagać mu będzie Radosław Sobolewski. Tymczasem Wdowczyk prawdopodobnie będzie domagał się zwrotu zaległej pensji. Wisła także zamierza wejść na drogę prawną, bo uważa, że trener nie dopełnił obowiązków.

- Widzę, że klub bardzo łatwo wypowiada się w tej kwestii. Nie zamierzam z nim wchodzić w dyskusje. Mój prawnik zajmuje się kwestiami technicznymi i dopiero po konsultacji z nim będę mógł powiedzieć coś więcej - dodał Wdowczyk.

Decyzja szkoleniowca jest nieodwołalna. W najbliższych dniach trener wyprowadzi się z Krakowa.

- Wracam do Warszawy - rzucił tylko i zakończył rozmowę.

Łukasz Szpyrka


Komunikat Wisły Kraków:

"Dariusz Wdowczyk złożył oświadczenie o rozwiązaniu kontraktu z Wisłą Kraków. Oficjalnie powodem są sięgające trzech miesięcy zaległości finansowe - z punktu widzenia klubu podane podstawy nie są jednak zgodne ze stanem faktycznym. Mimo niedawnej trwającej niemal dwa miesiące serii aż siedmiu kolejnych przegranych meczów, współpraca ze szkoleniowcem była dotychczas kontynuowana.

Powołując się na Uchwałę Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, szkoleniowiec zadeklarował dziś rozwiązanie umowy "w trybie natychmiastowym z winy klubu". Mimo iż Wisła Kraków SA w ostatnich miesiącach znacząco poprawiła swoją sytuację finansową i mimo wcześniejszych deklaracji przywiązania do barw klubowych, trener jako oficjalny powód rozwiązania kontraktu podał przepisy PZPN-u.

W związku z takim postępowaniem dotychczasowego wiślackiego opiekuna, klub również będzie prowadził działania formalnoprawne, dotyczące nierealizowania przez Dariusza Wdowczyka zapisanych w umowie z Wisłą Kraków SA obowiązków.

"Białą Gwiazdę" tymczasowo obejmą Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski."

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Dariusz Wdowczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje