• 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Jagiellonia Białystok (17 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)

Cracovia - Wisła Kraków 0-2. Maciej Stolarczyk: Determinacja dała nam zwycięstwo

Maciej Stolarczyk, trener Wisły Kraków, był po derbach bardzo zadowolony, ale gratulował też postawy rywalom. Widać było, że stosunki między Stolarczykiem a Michałem Probierzem, trenerem Cracovii, nie należą do napiętych. Co więcej, przed spotkaniem obaj szkoleniowcy wyściskali się. Po meczu zadowolony mógł być jednak tylko szkoleniowiec gości.

- Gratuluję mojej drużynie postawy i wyniku. Po nerwowym początku zaczęliśmy dobrze grać i strzeliliśmy bramki. W drugiej połowie rywale zepchnęli nas, ale determinacja dała nam zwycięstwo. Gratuluję mojemu zespołowi, ale gratuluję też Cracovii postawy - podkreśla Stolarczyk.

Jednym z bohaterów Wisły był bramkarz Mateusz Lis, który w drugiej połowie miał bardzo dużo pracy. Dobrym występem Lis chociaż na jakiś czas uciął dyskusję na temat obsady bramki Wisły.

- Dokonałem wyboru na pozycji bramkarza i tego się trzymam, bo to jest trudna i specyficzna pozycja, więc zawodnik potrzebuje zaufania. Dziś Mateusz był dla mnie jednak wyróżniającym się zawodnikiem - podkreśla Stolarczyk, który jeszcze przed meczem miał mały ból głowy, bo okazało się, że nie może zagrać Jakub Bartkowski.

- Ma jakiś problem mięśniowy, ale mam nadzieję, że do meczu w Warszawie się wyleczy. To nie jest bardzo głęboki uraz - zaznacza szkoleniowiec Wisły.

Derby odbywały się niecodziennej atmosferze, ponieważ na trybunach mogły usiąść tylko dzieci i młodzież do 16. roku życia. Mimo to oba zespoły mogły liczyć na doping.

- Rzeczywiście okazało się, że dopingowali, ale w trakcie meczu trudno się akurat na tym koncentrować. Może atmosfera nie była w 100 procentach derbowa, ale nie było też cicho, a do tego dzieci miały trochę radości. Dzięki temu nie było chamstwa? No tak, ale to szerszy problem i nie mamy na tyle czasu, by go tu i teraz roztrząsać - uciął Stolarczyk.