Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Cezary Wilk: Problemem Wisły jest sama Wisła

"Na dziś największym problemem Wisły jest sama Wisła. W każdym z ostatnich meczów mogliśmy się pokusić o trzy punkty, a za każdym razem dzięki naszej niefrasobliwości przeciwnik zdobywał punkty – czy to trzy, czy jeden, tak jak z Koroną" – kręcił głową po spotkaniu z Koroną Kielce kapitan "Białej Gwiazdy" Cezary Wilk cytowany na oficjalnej stronie internetowej krakowskiego klubu.

"Nie wiem, co mam odpowiedzieć" - mówił Cezary Wilk, pytany o przyczyny tak fatalnego zakończenia meczu w Kielcach. "Chociażbym szukał różnych wymyślnych słów i sformułowań, to nic nie wymyślę. W ten sposób rzadko się mecze przegrywa. Powiedziałem przegrywa, bo ten remis jest dla nas jak porażka" - podkreślił pomocnik Wisły. "Graliśmy przez większość meczu z przewagą jednego zawodnika, utrzymywaliśmy się przy piłce, szczególnie w pierwszej połowie. Druga połowa nie wyglądała do końca tak, jak powinna. Powinniśmy strzelić jedną, drugą bramkę i byłoby spokojnie. A tak jedna akcja gospodarzy i remis" - komentował na gorąco mecz Cezary Wilk.
 
"Pewnie gdzieś podświadomie zakodowało nam się, żeby przede wszystkim nie stracić gola. W szatni rozmawialiśmy o czymś zupełnie innym. Mieliśmy grać ofensywnie, atakować, strzelać bramki" - tłumaczył przyczyny ostrożnej gry Wisły w drugiej części meczu. "W każdym meczu, gdy przeciwnik nieznacznie przegrywa, w pewnym momencie rzuca wszystko na szalę zwycięstwa. Zawsze robi się wtedy nerwowo. Duża w tym nasza rola, żeby wtedy naszą grę uspokoić i umiejętnie skontrować. Nie potrafiliśmy tego zrobić" - dodał zawodnik "Białej Gwiazdy".
 
"Najłatwiej zwalić wszystko na brak szczęścia, ale zawsze to gdzieś się zaczyna od błędów całej drużyny i indywidualnych. To jak najszybciej trzeba wykluczyć" - zakończył Cezary Wilk, który nie będzie mógł wystąpić w meczu ze Śląskiem Wrocław. Kapitan Wisły otrzymał podczas spotkania z Koroną czwarty żółty kartonik w tym sezonie i będzie musiał pauzować.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela T-Mobile Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje