Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Akcja ratunkowa: Wisła Kraków SA przechodzi w ręce TS Wisła

TS Wisła Kraków przejmuje Wisłę SA z rąk Jakuba Meresińskiego i jego spółki Projekt-Gmina.pl.

- Chcieliśmy przekazać państwu bardzo istotne informacje dotyczące prowadzonych przez nas rozmów o przejęciu akcji Wisły Kraków SA. Rozmowy te prowadzi zarząd TS, zarząd SKWK, a z drugiej strony reprezentant firmy, czyli ostatniego właściciela Wisły SA - firmy  TFK Holding z siedzibą w Warwick oraz z obecnym właścicielem Wisły -  panem Jakubem Meresińskim jako osobą reprezentującą spółkę Projekt-Gmina.pl. Te rozmowy doprowadziły do osiągnięcia porozumienia. Jesteśmy na etapie całkowitego uzgodnienia warunków, na podstawie których TS Wisła wejdzie w posiadanie akcji Wisła SA - ogłosił prezes TS Wisła Piotr Dunin-Suligostowski, który jeszcze kilka miesięcy temu był także prezesem Wisły SA.

Reklama

  - Do dzisiaj do godz. 10 mielibyśmy hiobowe wieści jeśli chodzi o piłkę, ale wszyscy poszli po rozum do głowy. Sytuacja pozwoli na to, aby - powiem twardo - Wisła SA nie upadła w tym tygodniu jeszcze i nie będziemy startować od czwartej ligi. Nowym właścicielem stu procent akcji będzie TS Wisła. Myśleliśmy, że formalności załatwimy, ale jesteśmy po dżentelmeńskiej umowie trzech stron - Jakuba Meresińskiego i spółki z Anglii Tele-Fonika Holding. Jeszcze w dniu dzisiejszym umowa zostanie sfinalizowana. Mamy wszystko na papierze, tylko nie mamy podpisu - powiedział wiceprezes TS Wisła Robert Szymański.

- Nie kupujemy Wisły za złotówkę, tylko za grube pieniądze i zdajemy sobie sprawę, jak wielka i ogromna odpowiedzialność ciąży na naszych barkach - dodał.

- Wszystkie strony mają świadomość, że TS Wisła nie jest w stanie udźwignąć ciężaru prowadzenia drużyny piłkarskiej, ale jutro, pojutrze nowy zarząd zrobi konferencje i poinformuje o krokach do poprawienia sytuacji finansowej. Przejmujemy spółkę zadłużoną, za którą trzeba zapłacić, utrzymać, ale tak naprawdę nie mamy innego wyjścia. Albo to zrobimy, albo nas nie ma i to jeszcze w tym tygodniu - podkreślił.

Pod koniec lipca nowym właścicielem Wisły Kraków został Jakub Meresiński, który od początku jest pod ostrzałem mediów. Nic dziwnego - okazało się, że 30-latek w przeszłości miał poważne problemy z prawem.

Meresiński sfałszował świadectwo maturalne, ma także postawione zarzuty o wyłudzenie podatku VAT i pranie brudnych pieniędzy oraz o przywłaszczenie mienia o znacznej wartości i udział w grupie przestępczej.

W ubiegłym tygodniu ze współpracy z Meresińskim zrezygnował Marek Citko. Były piłkarz, który miał odpowiadać za projekt sportowy na Reymonta, i w Wiśle nie będzie sprawował żadnej funkcji.

Na temat ogromnego zamieszania w Wiśle Kraków wypowiedział się także prezes PZPN Zbigniew Boniek. W specjalnym oświadczeniu wyraził niepokój sytuacją, w jakiej znalazła się Wisła Kraków po zmianie właściciela.

Jak poinformował Krzysztof Kawa z "Dziennika Polskiego" koszt transakcji może opiewać na 5 mln złotych. 

Z Krakowa Michał Białoński


Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje