Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Widzew daje wolną rękę pięciu zawodnikom

Filip Becht, Michał Grudniewski, Patryk Mucha, Abdul Aziz Tetteh i Paweł Tomczyk mają szukać sobie nowych klubów.

"Decyzją pionu sportowego Widzewa Łódź pięciu zawodników pierwszej drużyny otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu" - poinformował klub.

Największe rozczarowanie Widzewa

Największym rozczarowaniem był brak formy Tetteha. Ghańczyk miał w CV zagraniczne kluby - grał w Hiszpanii, Grecji, Rosji, a w Polsce w Lechu Poznań. Z Turcji wrócił jednak w słabej formie fizycznej i przez pół roku jej nie odzyskał. Zagrał w ośmiu spotkaniach ligowych i dwóch Pucharu Polski. Trzy razy był w podstawowym składzie, m.in. w derbach Łodzi.

Zobacz TOP 5 bramek i interwencji z Ligi Mistrzów - sprawdź teraz!

Reklama

Tomczyk w Widzew grał od stycznia 2021 roku. Zamiast imponować skutecznością marnował rzuty karne. Wiosną był jeszcze podstawowym zawodnikiem - 19 występów, w tym 12 od początku, ale strzelił tylko dwa gole (przestrzelił też dwie jedenastki). Jesienią z 13 spotkań, tylko pięć rozpoczął w wyjściowej jedenastce. Zdobył trzy gole (w tym dwa z rzutów karnych).

Lepsi w poprzednim sezonie, teraz muszą odejść

Grudniewski w Widzewie spędził półtora roku. Lepszy był poprzedni sezon, w którym wystąpił 17 razy w lidze. Po przyjściu trenera Niedźwiedzia szybko stracił miejsce w składzie. W efekcie zagrał tylko w siedmiu meczach (w trzech od początku).

Zaskoczeniem może być chęć rozstania z Muchą. W poprzednim sezonie ten zawodnik był wyróżniającą się postacią, choć cały zespół grał słabo. Zagrał w 30 spotkaniach i strzelił cztery bramki. Teraz jednak przegrywał rywalizację w środku pola między innymi z Markiem Hanouskiem. Choć wystąpił 16 razy, to aż 13 razy jako zmiennik.

Od dziewięciu lat był w Widzewie

Z Widzewa ma odejść też wychowanek klubu - Becht - w klubie był od 2012 roku. I w jego przypadku lepszy był poprzedni sezon. Wtedy 20-letni lewy obrońca zagrał 14 razy w lidze. Jesienią zaliczył pięć występów - w sumie na boisku był 90 minut.

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

Widzew chce zrobić miejsce dla nowych zawodników, bo kadra liczy 27 graczy. Prezes klubu zapowiedział bowiem, że zimą będą wzmocnienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama