Reklama

Reklama

Mariusz Stępiński odejdzie z Widzewa Łódź

Mariusz Stępiński nie przedłuży umowy z Widzewem Łódź. 18-letni napastnik poinformował klub oraz trenera Radosława Mroczkowskiego, że postanowił kontynuować karierę za granicą.

Stępiński od niedzieli jest już pełnoletni. Władze Widzewa już wcześniej zapowiedziały, że tego dnia zaproponują mu nową umowę, ale piłkarz - jak się okazało - zdecydował, że latem zmieni pracodawcę.

"Przed otrzymaniem oferty z klubu zawodnik poinformował wszystkich, że decyduje się na wyjazd za granicę. Mimo to podczas spotkania przedstawiliśmy mu nowe warunku kontraktu. Być może zdecyduje się zostać w naszym klubie zanim znajdziemy jego następcę" - poinformował prezes Widzewa Paweł Młynarczyk.

Poszukiwania następcy Stępińskiego już się rozpoczęły. Ofertę przejścia do Widzewa otrzymał m.in. przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 19 Kamil Cupriak, napastnik Akademii Piłkarskiej ŁKS-u.

Reklama

Stępiński trafił do Widzewa przed rozpoczęciem sezonu 2011/12. Wcześniej był zawodnikiem Piasta Błaszki i Pogoni-Ekolog Zduńska Wola. W barwach łódzkiej drużyny wystąpił do tej pory w 34 meczach ekstraklasy, w których zdobył pięć bramek (wszystkie w tym sezonie). Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jego dotychczasowa umowa z Widzewem wygaśnie po zakończeniu rundy, w trakcie której skończył 18 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL