• 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Ekstraklasa: Mecz Widzew Łódź - Piast Gliwice przerwany i przełożony na środę

Wtorkowy mecz Widzewa Łódź z Piastem Gliwice w 36. kolejce Ekstraklasy został przerwany w 12. minucie, a potem odwołany z powodu ulewy, która zamieniła boisko w basen. Mecz przełożono na środę.

Widzew do meczu z Piastem przystąpił już jako spadkowicz z Ekstraklasy. Na dzisiaj nikt nie wie, jaka przyszłość czeka zas(d)łużony klub i czy zespół otrzyma licencję na grę w pierwszej lidze.

Podczas wtorkowego pojedynku w Łodzi niebo mocno płakało nad piłkarzami gospodarzy. Nad stadionem Widzewa przeszła burza z ulewnym deszczem.

Z tego powodu już w 12. minucie sędzia Paweł Gil przerwał mecz. Woda stała na murawie, a piłka zatrzymywała się w kałużach.

Po półgodzinnym oczekiwaniu mecz został odwołany.

Spotkanie przełożono na środę. Mecz rozpocznie się o godzinie 20.30 i będzie dograny od 12. minuty.

- Nawałnica tak się nasiliła, że nie było możliwości kontynuowania gry. Boisko nie nadawało się do tego. Trenerzy i zawodnicy obu drużyn również zgodzili się z tym, że w takich warunkach nie można grać - wyjaśnił dziennikarzom delegat PZPN Jan Suchecki, który po konsultacji z arbitrem podjął decyzję o przerwaniu spotkania.

Wszystko wskazuje na to, że gospodarze wybiegną na boisko w środę bez Eduardsa Viszniakovsa, który wtorkowy mecz rozpoczął w podstawowym składzie. Po przerwaniu pojedynku działacze Widzewa podjęli bowiem decyzję, że jednak zwolnią swojego napastnika na zgrupowanie reprezentacji Łotwy, która w dniach 29-31 maja będzie uczestniczyła w turnieju Baltic Cup. Wcześniej na kadrę wyjechał już starszy brat Eduardsa - Aleksejs.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz