Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Dwie trybuny na stadionie Widzewa zamknięte

Dwie trybuny stadionu Widzewa Łódź zostały zamknięte na najbliższy mecz - informuje klub na swojej stronie internetowej. Decyzja wojewody łódzkiej Jolanty Chełmińskiej ma związek z zachowaniem kibiców, którzy używali środków pirotechnicznych podczas meczu z Lechią Gdańsk.

W związku z decyzją Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej o zakazie przeprowadzania najbliższej imprezy masowej rozgrywanej w ramach rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2013/2014 z udziałem publiczności na trybunach B i D na najbliższym meczu z Cracovią (piątek, 25 października, 18:00) na wspomnianych trybunach nie będą mogli zasiąść kibice - informuje Widzew.

Zgodnie z Regulaminem Bileterii RTS Widzew Łódź S.A. "W przypadku, gdy odwołanie meczu, zmiana miejsca odbycia się meczu lub rozegranie meczu bez udziału publiczności wyniknie z negatywnego zachowania kibiców (np. naruszenie ładu i porządku, pirotechnika etc.) zwroty biletów nie są przyjmowane (...)".

Reklama

Decyzja została podjęta w związku z zachowaniem kibiców podczas meczu z Lechią Gdańsk, który odbył się na początku października na stadionie przy al. Piłsudskiego. Odwołanie się od decyzji nie wstrzymuje jej wykonania.  

- Decyzję podjęto po analizie zgromadzonych materiałów dowodowych, które potwierdziły niedopełnienie obowiązków przez organizatora imprezy masowej i tym samym naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Nie bez znaczenia był też fakt, iż prowadzone wcześniej przez wojewodę postępowania administracyjne nie doprowadziły do zwiększenia nadzoru organizatora nad zabezpieczeniem imprezy masowej pod kątem niedopuszczenia do użycia środków pirotechnicznych na obiekcie - poinformował Krzysztof Sztrajber z biura wojewody.

Mecz Widzewa z Lechią odbył się 6 października. W czasie spotkania kibice zajmujący miejsca na trybunach za bramkami (sektory B i D) m.in. odpalali race i świece dymne, co doprowadziło do przerwania gry na pięć minut. W materiałach przekazanych wojewodzie policja zwróciła również uwagę m.in. na to, że kibice Widzewa rozwijali tzw. sektorówki oraz wznosili wulgarne okrzyki pod adresem innych drużyn.

Za to zachowanie kibiców Komisja Ligi Ekstraklasy nałożyła na Widzew karę finansową w wysokości 30 tys. zł. Policja natomiast wnioskowała o zamknięcie dla fanów z al. Piłsudskiego całego obiektu. Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami przedstawionymi przez klub wojewoda podjęła jednak decyzję, że w piątek kibice nie będą mogli zasiąść tylko na trybunach za bramkami, których łączna pojemność to niewiele ponad 2,5 tys. miejsc.

W związku z decyzją Wojewody Łódzkiego o zamknięciu dwóch trybun na mecz z Cracovią tracą ważność karnety na trybuny B i D na to spotkanie.  Jednocześnie posiadacze karnetów na te trybuny będą mogli jednorazowo nabyć bilet na trybunę C bądź A6-A8 w promocyjnej cenie.  

Mecz Widzew - Cracovia Kibice będą mogli obejrzeć tylko z trybun A2, A4, A6-A8 i C.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama