Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Warta Poznań znowu zwolni trenera rywali? Trener Piotr Tworek odpowiada

Po meczu z Wartą Poznań trener Cracovii Michał Probierz podał się do dymisji (nie została przyjęta), a już wcześniej warciarze zamieszani byli w zwolnienie innych trenerów drużyn przeciwnych, choćby Artura Skowronka z Wisły Kraków. Teraz grają z Lechią Gdańsk, która zaczęła rok od porażki u siebie.

Kiedy Cracovia przegrała z Wartą 0-1 w pierwszym meczu tegorocznych rozgrywek, Michał Probierz zaskoczył wszystkich decyzją o podaniu się do dymisji. Nie została ona przyjęta i - co ciekawe - we wtorek 9 lutego trener Probierz ponownie przyjedzie do Grodziska Wlkp. na mecz z Wartą Poznań, tym razem w Pucharze Polski. Kto wie, co się wtedy stanie...

- Decyzja trenera Probierza była dla mnie szokiem. Bardzo go cenię i szanuję za jego pracę oraz podejście do zawodu - komentuje nieprzyjętą dymisję trener Piotr Tworek, który w jakimś sensie się do niej przyczynił. - Bardzo się cieszę, że zmienił decyzję, bo w wielu kwestiach trener Probierz jest dla mnie wzorem do naśladowania. Lubię jego bezkompromisowość, otwartość, wyrażanie opinii i dobrze, że nadal będzie dawał wzorce takim trenerem jak ja.

Reklama

Warta Poznań nie chce zwalniać

Po pokonaniu Cracovii piłkarze Warty jadą teraz do Gdańska z Lechią i bardzo mocno notowanym tam trenerem Piotrem Stokowcem. Trzeba jednak pamiętać, że gdańszczanie swój pierwszy mecz u siebie z Jagiellonią Białystok wygrali, a Zieloni to jeden z najbardziej nieobliczalnych zespołów w Ekstraklasie.

- Moją rolą nie jest zwalnianie nikogo. Wręcz przeciwnie, muszę dbać o to, żeby samemu się utrzymać na tej karuzeli. Dlatego muszę wygrywać - uważa trener poznańskiej Warty. 

Mecz Lechii Gdańsk z Wartą Poznań - w piątek o godz. 18.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL