Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Warta Poznań zatrzymała swoich kluczowych graczy

To ważny moment dla beniaminka ekstraklasy. Warta Poznań zatrzymała na dłużej swoich dwóch fundamentalnych zawodników - Bartosza Kielibę i Mateusza Kupczaka.

Bartosz Kieliba to lider defensywy poznańskiej Warty i jej kapitan, który reprezentował jej barwy jeszcze w trzeciej lidze. Nie było to tak dawno, raptem pięć lat temu. To sprawia jednak, że w tym piłkarzy zawiera się cała niesamowita, współczesna historia Zielonych. Teraz 30-letni zawodnik przedłużył kontrak z Wartą do 2023 roku, co dla beniaminka ekstraklasy jest niezwykle istotne. 

Reklama

- Dla mnie to spełnienie zawodowych marzeń - mówi kapitan Warty Poznań. To już czwarty kontrakt, którym wiąże się on z poznańskim klubem. 

- Często ludzie po kilku latach mówią o zmęczeniu danym miejscem, potrzebie szukania nowych bodźców, zmian, nowych wyzwań, a ja w Warcie Poznań nic takiego nie czuję. Ale też uważam, że przez ostatnie lata Klub bardzo się zmienił i zmienia nadal. Dodatkowo my, zawodnicy ciągle stawiamy sobie nowe cele, podnosimy poprzeczkę, więc nie może być mowy o znudzeniu i zmęczeniu - uważa.

Warta Poznań zatrzymuje graczy

Mateusz Kupcza natomiast wzmocnił warciarzy w 2018 roku, gdy trafił tu z Termaliki Nieciecza. Teraz jest bardzo istotnym piłkarzem środka pola, niezwykle bramkostrzelnym i pewnie wykonującym chociażby rzuty karne. On również przedłużył kontrakt do 2023 roku. - Zostaję w Poznaniu, gdzie bardzo dobrze się czuję - zapewnia. -  Mam okazję przeżywać dużą transformację Warty Poznań: wszystko zmienia się tu na lepsze, cały czas się rozwijamy.

Warta Poznań rozpoczyna przygotowania do gier w 2021 roku - czekają ją dwa obozy w Grodzisku Wlkp. i sparingi z Pogonią Szczecin oraz Widzewem Łódź. 30 stycznia warciarze rozegrają pierwszy ligowy mecz z Cracovią Kraków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama