Reklama

Reklama

Warta Poznań zagrała niesamowity mecz. Co tam się stało

Warta Poznań jeszcze jedenaście minut przed końcem prowadziła w meczu z czeskim Slovanem Liberec 2-1, aby zaprzepaścić wszystko i przegrać aż 2-4. Raz jeszcze odezwał się stary grzech Warty - beznadziejne końcówki meczów.

W ten sposób Warta Poznań straciła jesienią mnóstwo punktów, w tym w ostatnim meczu roku z Pogonią Szczecin, kiedy ta w ostatniej akcji meczu wyrównała na 1-1. Grzechy te warciarze chcą wyeliminować podczas zimowych przygotowań, tak aby nie gubić już punktów w końcówkach meczów.

Na razie idzie im słabo, bowiem w pojedynku ze Slovanem Liberec rozegranym w Turcji właśnie końcówkę poznaniacy zmarnowali koncertowo. Dość powiedzieć, że chociaż przegrywali po bramce strzelonej przez Czechów do szatni, to jednak po przerwie potrafili się podnieść. Najpierw niezawodny fiński stoper Robert Ivanov ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce, a następnie po akcji zaledwie 16-letniego Filipa Lubereckiego piłka drugi raz wpadła do czeskiej siatki. Jakub Sangowski dołożył wtedy nogę.

Mieliśmy 2-1 i Warcie zostawało dwanaście minut na dowiezienie zwycięstwa w Turcji. Wtedy wszystko się zawaliło.

Czesi w pierwszej akcji po golu Warty wyrównali, krótko potem po bardzo ładnej, składnej i szybkiej akcji wyszli na prowadzenie, wreszcie wystarczyło im czasu, by dołożyć jeszcze czwartego gola, którego zdobył Iworyjczyk Christ Tiehi. Warta nie tylko zatem straciła prowadzenie w końcówce, ale po trzech golach uległa bardzo wyraźnie.

W niedzielę Warta zagra z macedońskim zespołem Shkendija Tetovo.

Warta Poznań - Slovan Liberec 2-4 (0-1)

Reklama

Bramki: 0-1 Meszaros (45.), 1-1  Ivanov (60.), 2-1 Sangowski (78.), 2-2 Meszaros (79.), 2-3 Rondić (84.), 2-4 Tiehi (89.)

WARTA: Grobelny - Grzesik, Trałka, Ivanov, Kupczak, Kiełb, Czyżycki, Mäenpää, Szelągowski, Papeau (46. Jakóbowski), Kuzimski (46. Sangowski). Grali także: Luberecki, Rakowski, Szczepański, Matuszewski), Żerkowski.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy