Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (36 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (31 pkt.)
  • 4 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (26 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (23 pkt.)

Warta Poznań vs Lech Poznań. Warta wyżej, ona jest rewelacją

Na początku sezonu wydawało się, że Warta Poznań będzie tylko cieniem swego sąsiada, Lecha Poznań. Tymczasem poznańskie derby zapowiadają się bardzo ciekawie, bo to Warta zagra w nich jako zespół wyżej notowany w tabeli i lepiej punktujący.

Lepiej punktujący to mało powiedziane. Dzisiaj nie znajdziemy w Ekstraklasie drużyny, która wiosną zgromadziła więcej punktów. Zieloni z Poznania mieli koszmarny grudzień - podobnie zreszta jak Lech, też przegrywali wszystko jak leci. W nowym roku jednak Kolejorz ma problemy, tymczasem Warta punktuje aż miło. 

Poznaniacy z Drogi Dębińskiej wygrali trzy z czterech meczów, a czwarty z Lechią Gdańsk zremisowali 1-1. Wszystkie wygrane to 1-0, bo w takich rezultatach Warta się wyspecjalizowała. Poniedziałkowy mecz z Piastem Gliwice pokazal jej pragmatyzm w odnoszeniu podobnych zwycięstw - ekipa z Poznania znów spróbowała przetrwać pierwsza połowę bez straty gola, po czym w drugiej wykorzystała błędy rywala czy nieliczne własne akcje.

Tak gra Warta - trudno zlamać jej defensywę. Na większą skalę udało się to w tym sezonie jedynie Legii Warszawa. Poznański Lech też miał z nią problem w pierwszym meczu i zwyciężyl 1-0 przy Bułgarskiej dopiero po golu w końcowce. Teraz podopieczni trenera Dariusza Żurawia staną przed bardzo trudnym zadaniem. Wygrali 1-0 ze Śląskiem Wrocław, przegrali koszmarną falę meczów bez wygranej. To na pewno daje poczucie ulgi, ale nie wiadomo czy Lech zdoła się tak szybko pozbierać, zwłaszcza że pojedynek z wyspecjalizowaną Wartą to koszmar każdego zespołu Ekstraklasy.

Niezwykłe jest to, że mimo zwycięstwa Lecha nad Śląskiem, to jednak i tak Warta Poznan przystąpi do derbów z wyższej pozycji ligowej - jest bowiem dziewiąta. Taka sytuacja miała dotąd miejsce w Ekstraklasie tylko raz - w 1948 roku, kiedy to Lech był trzynasty, a Warta - jedenasta. Był to zatem zbliżony uklad do obecnego. Tamte derby wygrał Kolejorz 2-0.

Reklama

Derby Poznania odbędą się w... Grodzisku Wlkp - w piątek 26 lutego o godz. 20.30.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje