Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Warta Poznań strzela, a wtedy rosną drzewa – ile „zasadzą” na Śląsku Wrocław?

Jeśli Łukasz Trałka pokona dzisiaj bramkarza Śląska Wrocław, w Poznaniu lub jego okolicach pojawi się sto nowych drzew. A jeśli np. Mateusz Kuzimski ustrzeli hat-tricka, to tych drzew będzie... trzysta! To efekt nowej akcji „Ale zasadził!”, zorganizowanej wspólnie przez Wartę oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu.

Zasady są proste - każdy gol strzelony przez "Zielonych" oznacza, że po zakończeniu sezonu w jednym z podpoznańskich nadleśnictw przybędzie sto nowych drzew. Przez cały poprzedni sezon warciarze zdobyli 39 bramek, więc gdyby teraz powtórzyli ten wyczyn, musieliby zasadzić 3900 drzew. A przecież w tym sezonie rozegrają o cztery spotkania więcej, zaś zespół okrzepł w ekstraklasowych zmaganiach. - Strzelanie goli sprawia mi przyjemność, a teraz będę miał jeszcze dodatkową motywację. Nasza akcja to już nie tylko uzyskiwania lepszych wyników przez zespół, ale również możliwość uzyskania realnego wpływu na ochronę środowiska - podkreśla Mateusz Kuzimski, najlepszy strzelec Warty w poprzednim sezonie. Zdobył wtedy siedem bramek w PKO Ekstraklasie, a trzy kolejne dołożył w Pucharze Polski.

Reklama

Warta Poznań jest mocno zielona

- Las to tlen, a tlen to życie. Jeden hektar lasu w ciągu doby wytwarza ok. 700 kg tlenu, a to zaspokaja dobowe zapotrzebowanie 2,5 tys. osób - podkreśla Jan Banacki, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Akcja "Ale zasadził!" to już kolejny ekologiczny projekt Warty Poznań, która docelowo, za kilka lat, chce mieć też ekologiczny stadion - otwarty dla lokalnej społeczności i z domkami dla pszczół na dachu. Jego finał odbędzie się po sezonie i przybierze formę pikniku z udziałem przedstawicieli pierwszej drużyny Warty, tak męskiej jak i kobiecej oraz młodzieżowej akademii i przyjaciół klubu. A walkę o pierwsze drzewa poznaniacy rozpoczną już dzisiaj we Wrocławiu - początek meczu ze Śląskiem o godz. 17.30.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje