Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (42 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (29 pkt.)
  • 6 .Lech Poznań (28 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 8 .Górnik Zabrze (28 pkt.)

Warta Poznań pozyskała dużego sponsora dla swojej akademii piłkarskiej

Enea SA będzie sponsorem piłkarskiej akademii Warty Poznań. Szkolenie młodzieży w klubie beniaminka Ekstraklasy już od jakiegoś czasu ma dobrą markę. Warta chce bazować na swoich wychowankach, tworzyć drużyny i chłopców, i dziewczynek.

Akademii Warty Poznań, w której na co dzień swoje umiejętności piłkarskie podnosi blisko 300 zawodniczek i zawodników. I beniaminek Ekstraklasy chce na nich bazować. Zasadą, jaka przyświeca klubowi z poznańskiej Wildy jest to, by w jak największym stopniu opierać się na zawodnikach własnych, wyszkolonych przez siebie.

Reklama

Właściciel Warty Poznań Bartłomiej Farjaszewski w niedawnej rozmowie z Interia.pl mówił: - Trzeba sobie zadać pytanie, po co to wszystko robimy? Jaki to ma sens? Mamy setki tysięcy młodych piłkarzy w Polsce, dzieci zapisują się na treningi, po czym możliwość zaistnienia w najwyższej klasie rozgrywkowej mają tylko jednostki. Selekcja jest potrzebna, ale też nie utrudniajmy im przesadnie. Sensem istnienia polskiej piłki klubowej jest sprawdzanie, ilu corocznie nowych polskich graczy dzięki niej wypłynęło.

Stąd nacisk położony na akademię, a trzeba pamiętać, że Warta szkoli także dziewczynki i równiez piłce nożnej kobiet poświęca sporo uwagi. 

Warta Poznań promuje zdrowy tryb życia

Enea przez ostatnie 12 miesięcy była sponsorem głównym akademii. Teraz zapewniła sobie tytuł sponsora strategicznego. Większe zaangażowanie partnera klubu będzie widoczne przez cały 2021 rok podczas meczów młodych piłkarek i piłkarzy "Zielonych". W najbardziej eksponowanym miejscu ich koszulek znalazł się bowiem logotyp sponsora.

− Współpraca jest ważną częścią Enei Akademii Sportu, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci i młodzież. W ramach tego programu systematycznie rozbudowujemy system szkoleń najmłodszych zawodników. Wspólnie z profesjonalistami pomagamy młodym ludziom odkrywać sport i czerpać z niego radość. Zależy nam, by dzieci miały szansę rozwijać swoje sportowe talenty od jak najwcześniejszych lat, a później nawet grać w drużynach seniorskich − mówi Marcin Wenzel, kierownik Biura Sponsoringu i Zarządzania Marką w Enei.

W ramach programu, wspólnie ze szkołami, Enea pomaga szkolić i trenować około trzy tysiące dzieci z Poznania, Gorzowa i Piły.

Dowiedz się więcej na temat: Warta Poznań | piłka nożna | Akademia Warty Poznań | enea SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL