• 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1-2 w meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy

Pogoń Szczecin nie dała szans swojemu rywalowi i pokonała Wartę Poznań 2-1. Popularni "Portowcy" przeważali i mogli wygrać to spotkanie jeszcze wyżej. Wartę było natomiast stać jedynie na dobry początek drugiej części gry.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Warta Poznań - Pogoń Szczecin

Piłkarze Warty pomimo porażek w dwóch ostatnich spotkaniach pozostawili po sobie dobre wrażenie na boisku. Starcie z niepewnie spisującą się ostatnio Pogonią teoretycznie było bardzo dobrą szansą na podtrzymanie dyspozycji z ostatnich meczów.

Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak inna i to goście zdecydowanie przeważali. Pogoń Szczecin zdołała wyjść na prowadzenie już w 7. minucie starcia. Jakub Bartkowski otrzymał podanie z głębi boiska i posłał piłkę przed pole karne. Na futbolówkę nabiegł Alexander Gorgon i efektownym uderzeniem z powietrza wpakował ją do siatki.

Zawodnicy Kosty Runjaicia zmotywowani zdobytym golem po chwili dołożyli drugie trafienie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w okolicy bramki zgrał Bartkowski. Tam najlepiej odnalazł się Luka Zahović i strzałem głową dopełnił formalności.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl! Kliknij tutaj!

Druga część gry rozpoczęła się natomiast o wiele lepiej dla Warty. W 47. minucie Łukasz Trałka dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, a niepilnowany Michał Jakóbowski uderzeniem głową umieścił ją w bramce.

Gospodarze próbowali jeszcze atakować, lecz z każdą minutą do głosu powracali gracze Pogoni. W 52. minucie Kacper Kozłowski nie zdołał zdobyć gola po dobrym podaniu Kamila Drygasa, a kilka chwil później futbolówka zatrzepotała się w siatce po uderzeniu Gorgona. Radość piłkarzy przerwał jednak sędzia, który dopatrzył się spalonego. Wcześniej goście rozegrali efektownie wyglądającą akcję.

Obraz gry nie zmieniał się i nadal optycznie przeważali zawodnicy Pogoni. Tuż przed końcem spotkania w kolejnej dobrej okazji do zdobycia gola znalazł się Zahović, lecz tym razem Lis zatrzymał jego strzał z ostrego kąta.

Dante Stipica
55′ 88′ Jakub Kuzdra
Jakub Bartkowski
22′ Bartosz Kieliba
Benedikt Zech
Aleks Ławniczak
Mariusz Malec
89′ Jakub Kiełb
Kacper Kozłowski61′
66′ Mateusz Czyżycki
Kamil Drygas84′
 47′ 76′ Michał Jakóbowski