Reklama

Reklama

Warta Poznań. Piotr Tworek: Piast gra konsekwentnie

Piłkarze Warty Poznań bardzo dobrze rozpoczęli drugą część sezonu ekstraklasy zdobywając siedem punktów w trzech meczach. W poniedziałek zmierzą się w Gliwicach z Piastem, który także prezentuje wysoką dyspozycję. "Rywale grają konsekwentnie" - ocenił trener gości Piotr Tworek.

Podopieczni Waldemara Fornalika również wygrali dwa spotkania i jedno zremisowali, ale - jak zauważył szkoleniowiec beniaminka - Piast jest trochę skuteczniejszy.

"To, co w Piaście drgnęło, to skuteczność. Mają sześć bramek strzelonych i w tym elemencie ten zespół poczynił duże postępy, zarówno w kreowaniu sytuacji jak i w strzelaniu goli. W sumie to nie dziwi, Jakub Świerczok i Michał Żyro nadają ton tej formacji, to powoduje, że Piast gra ciekawie i widowiskowo. Świerczok to zresztą nie tylko wyróżniający się zawodnik Piasta, ale całej ligi" - komplementował przeciwnika Tworek.

Reklama

Opiekun "zielonych" nie ukrywa, że dużym atutem najbliższego rywala jest również doświadczenie, ale też niezwykła konsekwencja w grze.

"Piast, niezależnie od tego, co by się nie działo na boisku, nie robi nerwowych ruchów. Gra cały czas konsekwentnie, wyciągając takie mecze jak z Wisłą Kraków - z 0-3 na 4-3. To jest duży plus, ale też nie dziwi, bowiem trener Fornalik prowadzi ten zespół bardzo długo i widać tę pracę. To doświadczony zespół, który radzi sobie w każdej sytuacji. Stałe fragmenty też mogą być groźne w ich wykonaniu" - podkreślił.

W rundzie jesiennej spotkanie obu drużyn rozegrane w Grodzisku zakończyło się bezbramkowym remisem. Tworek jest przekonany, że będzie to "mecz na bramki", bowiem jego podopieczni też coraz lepiej radzą sobie w ofensywie. Tym bardziej, że po pauzie za żółte kartki wraca do składu Mateusz Kuzimski, do dyspozycji szkoleniowca będzie także słowacki napastnik Adam Zrelak, który w ubiegłym tygodniu podpisał kontrakt z Wartą.

"Myślę, że w którejś fazie to spotkanie się otworzy. Na pewno będziemy chcieli zatrzymać ofensywę Piasta. Siła ofensywna mojego zespołu ostatnio też się zwiększyła. Mam nadzieję, że będziemy stwarzać coraz więcej sytuacji bramkowych. My też nabieramy pewności siebie, ta konfrontacja zapowiada się niezwykle ciekawie i już nie mogę się jej doczekać" - podkreślił Tworek.

W Gliwicach zabraknie Bartosza Kieliby, który w ostatnim pojedynku z Zagłębiem Lubin z powodu kontuzji musiał przedwcześnie opuścić boisko. Nie wiadomo jak długo potrwa przerwa w grze kapitana zespołu. Hiszpan Mario Rodriguez wciąż jeszcze nie jest w pełni sił po kontuzji, z kolei Michał Jakóbowski musi pauzować za kartki.

Spotkanie 18. kolejki Piasta z Wartą rozegrane zostanie w poniedziałek o godz. 18.

Ekstraklasa - wyniki, terminarz i tabela

Reklama

Reklama

Reklama