Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Warta Poznań. Piłkarze i trener będą... migali. To ważna akcja

- Chcemy być więcej niż tylko klubem piłkarskim. Chcemy być wrażliwi społecznie - mówił właściciel Warty Poznań Bartłomiej Farjaszewski. I poznański klub włączył się do promocji języka migowego. Nauczą się go piłkarze i trenerzy, aby w ten sposób zachęcić do nauki innych.

Warta Poznań bardzo rożni się od innych polskich klubów, które skupiają się na działalności piłkarskiej i walce w Ekstraklasie czy niższych ligach. Warta też to robi, ale chce tworzyć także specyficzny klub o dużej społecznej wrażliwości. - Chcemy poznaniaków uaktywnić. Inwestujemy w sfery niszowe jak sport niepełnosprawnych, kobiet, jak seniorzy. W dobie, kiedy wszystko kręci się wokół kosmicznie wysokich budżetów i osiągania wyników niemal za wszelką cenę, proponujemy inną, ludzką skalę patrzenia na futbol - mówił niedawno w rozmowie z Interia.pl właściciel klubu Bartłomiej Farjaszewski. Klub chce być także ekologiczny, aby per "Zieloni" nie mówiono o Warcie tylko ze względu na barwy.

- Chcemy programowo zmieniać Wartę Poznań. Mamy dokument "Plan Rozwoju 2020-2023". który jest impulsem do tego, by zacząć myśleć o "Zielonych" nie tylko jak o klubie piłkarskim, ale też w szerszym kontekście - systemu wartości, które chcemy reprezentować i wokół których będziemy skupiali społeczność - mówił Jarosław Żubka, dyrektor marketingu i komunikacji Warty Poznań SA. 

Warta Poznań na migi

Reklama

Promocja języka migowego wpisuje się w ten kontekst. Warta Poznań związała się z firmą MiguMig - zabawy z językiem migowym, aby wesprzeć naukę języka migowego wśród niesłyszących i słabo słyszących, zwłaszcza dzieci. W myśl zawartej właśnie umowy z Warta Poznań i MiguMig przeprowadzą szereg akcji, których celem będzie zwrócenie uwagi na obecność w naszym otoczeniu osób niesłyszących, zagadnienie związane z komunikowaniem się z nimi, a także nauka podstaw języka migowego. Klub realizuje w ten sposób, zawarte w "Planie Rozwoju 2020-23" zobowiązanie do walki z wykluczeniami oraz wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach akcji piłkarze i trenerzy Warty Poznań sami będą się uczyli języka migowego, aby dzięki temu promować go w czasie meczów i spotkań z ludźmi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje