Reklama

Reklama

Warta Poznań odetchnęła z ulgą. Ryzyko się opłaciło. "Szach-mat!"

W Poznaniu mogą strzelać korki od szampana. Warta jest już pewna utrzymania się w Ekstraklasie. Poznański klub może teraz powiedzieć, że jego - wydało się, że ryzykowna - decyzja z jesieni w pełni się opłaciła.

 Wyniki 32. kolejki Ekstraklasy tak się ułożyły, że pewna utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej stała się Warta Poznań. 

- Zrobiliśmy to! Zostajemy w Ekstraklasie - cieszył się w poniedziałek na Twitterze Frank Castaneda, piłkarz Warty.

Z kolei szkoleniowiec poznańskiej ekipy Dawid Szulczek na swoim profilu skomentował ten sukces krótko, ale dosadnie. "Szach - mat" - napisał.

Co działo się w ostatniej kolejce naszej Ekstraklasy - sprawdź w naszym programie wideo!

Reklama

Warta Poznań. "Nie patrzę na wiek, patrzę na jakość"

32-letni Szulczek trafił do Warty, kiedy ten zespół był w naprawdę trudnej sytuacji, zastępując w listopadzie Piotra Tworka. Szybko okazało się, że poznańska ekipa pod jego wodzą potrafi grać zdyscyplinowany taktycznie, solidny i skuteczny futbol. Zaowocowało to tym, że Warta nie musi drżeć o utrzymanie do ostatniej kolejki.

Zanim Szulczek objął Wartę, pracował w Wigrach Suwałki, a wcześniej był m.in. asystentem Artura Skowronka w Wiśle Kraków i Stali Mielec.

Poznański klub zaryzykował, stawiając jesienią na trenera na dorobku. Kiedy Szulczek trafił do Warty, dyrektor sportowy poznańskiego klubu podkreślał: - Chciałem wpuścić trochę świeżej krwi. A to, że Dawid Szulczek będzie najmłodszym trenerem w Ekstraklasie, nie ma większego znaczenia. Nie patrzę na wiek, patrzę na jakość.

Okazało się, że to było bardzo trafne posunięcie.

Czytaj także: Dziesięć grzechów Wisły Kraków, przez które znalazła się nad przepaścią

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy