Reklama

Reklama

Warta Poznań nigdy by sobie nie wybaczyła. Wyniki mogą się ułożyć

Zaledwie jeden procent szans na awans do europejskich pucharów ma Warta Poznań w ujęciu statystyków. - Naszą maksymą jest: niemożliwe nie istnieje - mówi trener Warty Poznań Piotr Tworek. I dodaje, że poznaniacy nigdy by sobie nie wybaczyli, gdyby nie zrobili wszystkiego, co można w tej walce.

To ostatni mecz Warty Poznań w tym historycznym, bardzo udanym dla niej sezonie. Na razie warciarze zajmują ósmą pozycję i już niżej nie spadną. Nad dziewiątym Lechem Poznań mają cztery punkty przewagi, a zatem mogą być tylko wyżej. Jak wysoko? Nawet na czwartej pozycji, chociaż wymaga to nie tylko wygranej z Cracovią w Krakowie, ale i nadzwyczajnego splotu okoliczności. Stąd statystycy dają Warcie jeden procent szans na zajęcie tej pozycji i tym samym grę w Europie.

CZYTAJ TAKŻE: Legitymacja Warty Poznań w katyńskim dole

- Nawet jeśli - mówi trener Piotr Tworek - chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, a w naszej mocy jest wygrać mecz w Krakowie. I z takim nastawieniem jedziemy. Gdybyśmy pojechali turystycznie, a mecze ułożyłyby się w tej kolejce tak, że pojawiłaby się szansa na grę w Europie po naszej wygranej, żałowalibyśmy tego do końca życia.

Jak mówi, pierwszym celem Warty jest wygrać mecz w Krakowie i następnie zorientować się, co to będzie oznaczało w kontekście innych wyników i układu tabeli. - Stać nas na wygraną, na to, by zachować zerowe konto po stronie strat i w ten sposób wymazać przegrany mecz ze Śląskiem Wrocław - mówi poznański szkoleniowiec.

Reklama

Z Cracovią warciarze zagrają już po raz trzeci w tym roku - wcześniej wygrali z nią w lidze w Grodzisku Wlkp. i przegrali w Pucharze Polski. - Zespół krakowski się zmienił. Nie traci tylu goli, nabrał pewności siebie, ma więcej luzu. Jest inną drużyną niż kilka miesięcy temu - uważa Piotr Tworek.

Cracovia - Warta. Gdzie oglądać?

Mecz poznańskiej Warty z Cracovią rozpocznie się w Krakowie - podobnie jak wszystkie spotkanie ostatniej kolejki - o godz. 17.30. Mecz można obejrzeć w ramach Multiligi w Canal +. Tu można sprawdzić rozpiskę transmisji całej kolejki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL