Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (25 pkt.)

Warta Poznań. Co z kapitanem? Ból głowy w klubie ESA

Kontuzja kapitana Warty Poznań Bartosz Kieliby sprawiła, że trener Piotr Tworek być może będzie zmuszony szukać jakiegoś awaryjnego rozwiązania – albo wypożyczenia stopera w ostatnich dniach okienka transferowego, albo przesuwając do obrony środkowych pomocników. Na razie kadrę wzmocnił junior Albert Żerkowski.

Kieliba doznał kontuzji w pierwszej połowie ostatniego starcia z Zagłębiem Lubin - był to uraz mięśniowy. Wciąż nie wiadomo, jak poważna to kontuzja, ale w pierwszej chwili wyglądała tak, jakby kapitan Warty co najmniej naderwał jeden z mięśni uda. To by zaś oznaczało co najmniej kilkutygodniową przerwę. - Jesteśmy troszkę zmartwieni sytuacją z Bartkiem, na pewno nie zagra z Piastem w Gliwicach - mówi trener Piotr Tworek. Jakie są opcje zastąpienia kapitana? - Wszystko uzależnione jest od czasu jego powrotu do dyspozycji. Jeśli będzie się to wszystko przeciągało, to będziemy musieli szybko zareagować - dodaje szkoleniowiec.

Reklama

Na razie Warta nie ma większego problemu - gotowi do gry są Robert Ivanov i Aleks Ławniczak, którzy występowali już wspólnie przez moment jesienią, gdy Kieliba był chory, ale także już wiosną, gdy lider defensywy "Zielonych" pauzował w Gdańsku za żółte kartki. Obaj nie są na razie zagrożeni kartkami (Ławniczak był dwukrotnie napominany w tym sezonie, Ivanov - tylko raz), ale zawsze istnieje obawa, że któryś może doznać urazu. I co wtedy, skoro Warta nie ma w kadrze kolejnych środkowych obrońców? - Gdyby teraz coś się wydarzyło, to mamy możliwość przesunięcia na tę pozycję choćby Maćka Żurawskiego, który chyba w Pogoni debiutował na środku obrony. Michał Kopczyński sobie poradzi, Łukasz Trałka i Mateusz Kupczak także. Myślę, że damy radę, ale nie chcielibyśmy wyciągać zawodników z innych formacji, by łatać te dziury. Uważam, że najwięcej dają zespołowi na swoich nominalnych pozycjach - mówi trener Tworek.

Aby zwiększyć rywalizację wśród obrońców, a także mieć jakąś alternatywę, treningi z pierwszym zespołem rozpoczął 17-letni Albert Żerkowski. To wychowanek Lidera Swarzędz, ale od blisko pięciu lat kształcący się na piłkarza w Akademii Warty. Jesienią wystąpił 19 razy w czwartoligowych rezerwach.

Być może, choć raczej to wątpliwe, Warta zdecyduje się na transfer czasowy obrońcy tuż przed zamknięciem okienka, co nastąpi 24 lutego. Wszystko zależy od ostatecznej diagnozy urazu Kieliby.

Bez swojego kapitana beniaminek zagra w poniedziałek w Gliwicach z Piastem - początek meczu o godz. 18. Za cztery żółte kartki pauzuje Michał Jakóbowski, zaś kontuzje leczą jeszcze Mario Rodriguez i Nikodem Fiedosewicz.

Andrzej GrupaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje