Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (52 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (44 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (40 pkt.)
  • 4 .Piast Gliwice (37 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (37 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (34 pkt.)
  • 7 .Warta Poznań (33 pkt.)
  • 8 .Górnik Zabrze (32 pkt.)

Warta Poznań apeluje do kibiców: „Przynoście kwiaty”!

O tym, że w Ekstraklasie Warta Poznań jest nietypowym klubem, nikogo przekonywać nie trzeba. Beniaminek z Wildy zaskoczył także nietypową akcją: poprosił swoich kibiców o... kwiaty. – Warta Poznań to Zieloni, a zielony to kolor kwiatów – mówi trener Piotr Tworek.

Skąd wzięła się ta akcja? Trzeba pamiętać, że Warta jest, jak na warunki Ekstraklasy, klubem niezbyt zamożnym, ma najniższy budżet w elicie. Radzi sobie jednak doskonale, a szacunek zyskała niezwykle ambitną i pełną woli walki postawą. Pomaga w tym doskonała atmosfera, w której świetnie odnajdują się piłkarze, trener Tworek i jego sztab. Stąd pojawiło się określenie "Swojska banda".

Reklama

Niemniej "Zieloni" zdobywali awans do Ekstraklasy w trudnych warunkach. Siedziba klubu przy Drodze Dębińskiej od dawna wymagała nie tyle całkowitego remontu, co wyburzenia budynku i zbudowania nowego. Czy i kiedy to się stanie - nie wiadomo. Warta liczyła na pieniądze z budżetu centralnego, ale rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych odrzucił projekt. Piłkarze regularnie trenują w Grodzisku Wlkp., choć pewnie wiosną będą też mieli zajęcia na swoich obiektach. Klubowa administracja aż do końca roku mieściła się jednak w starym budynku. Gdy padał mocniejszy deszcz, pokoje były zalewane - samo stawianie wiader już nie pomagało. Grzyb i pleśń - to była codzienność. Z pomocą Warcie przyszło miasto - udostępniło jedno z pięter budynku POSiR przy pobliskiej ul. Spychalskiego, ok. 400 metrów od siedziby klubu. Tam teraz działa klubowa administracja - wreszcie w normalnych warunkach.

Warta Poznań chce, by było ładniej

Aby zbliżyć się z kibicami, którzy teraz nie mogą wspomagać piłkarzy na stadionie, klub wpadł na pomysł dostarczania kwiatów. Mają one upiększyć siedzibę klubu, sprzed której zawodnicy wyruszają autokarem na każdy mecz wyjazdowy czy nawet trening w Grodzisku. - Drodzy Kibice, niedawno przenieśliśmy się do nowej siedziby, w której chcemy poczuć się jak w domu. Warta Poznań to Zieloni, a zielony to kolor kwiatów. Stąd też apel do was: jeśli macie w domu rośliny, które wymagają opieki i pielęgnacji, możecie je tu dostarczyć, dzięki czemu staniecie się częścią "Zielonej Rodziny" - zaapelował trener Warty Piotr Tworek.

Kwiaty można zostawiać w recepcji budynku POSiR przy ul. Jana Spychalskiego 34 na specjalnie przygotowanym stoliku - od poniedziałku do piątku w godz. 6 - 22.30. Klub zachęca też do podpisywania roślinek. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem. - Każdy klub na świecie: kupujcie koszulki, wydawajcie kasę na klubowe gadżety. Warta Poznań: przynieście nam roślinki" - napisał jeden z fanów na portalu społecznościowym.

Andrzej Grupa

Dowiedz się więcej na temat: Warta Poznań | piłka nożna | Ekstraklasa | kwiaty | Piotr Tworek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama