Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Warta Poznań. Adam Zrelak zostanie, sytuacja jak z Niką Kwekweskirim

Słowacki napastnik Adam Zrelak będzie dalej piłkarzem Warty Poznań - taka decyzja zapadła w poznańskim klubie. Warta nie może jednak skorzystać w prawa pierwokupu i musi kontrakt negocjować z zawodnikiem.

Były zawodnik 1.FC Nürnberg trafił do Warty Poznań w lutym jako wolny zawodnik. Miał doświadczenie w Bundeslidze, a ostatnio grywał na zapleczu ekstraklasy niemieckiej. Od września Adam Zrelak wystąpił w pięciu meczach zespołu z Norymbergi, po raz ostatni - 16 stycznia w ostatnich 10 minutach starcia z VfL Bochum.

W Warcie Poznań zagrał w ośmiu meczach ligowych - tu jednak istotniejszy w ataku okazał się na razie Mateusz Kuzimski. Słowak ma jednak odgrywać ważną rolę w poznańskim zespole w kolejnym sezonie, do którego Warta przystąpi jako piąty zespół Ekstraklasy. Mimo tej na razie drugorzędnej roli Adama Zrelaka w zespole Zielonych, klub z Poznania chce, aby gracz tego formatu, z meczami rozegranymi na szczeblu Bundesligi, pozostał w klubie.

Reklama

Warta Poznań zatrzymuje Adama Zrelaka

Warta pozyskała go zimą na pół roku z opcją jednostronnego przedłużenia kontraktu. Ta opcja jednak wygasła - to sytuacja zbliżona do tej, jaką Lech Poznań miał w wypadku Niki Kwekweskiriego. Także dysponował opcją wykupu, ale wchodziła ona w grę, gdy rozegra on określoną liczbę meczów. W przypadku Niki Kwekweskiriego było to 60 procent, a w przypadku Adama Zrelaka - 50 procent. Warunek nie został spełniony, więc opcja odpadła.

Teraz Warta zatem negocjuje ze Słowakiem nowy kontrakt, ale wszystko wskazuje na to, że do porozumienia szybko dojdzie. Zieloni chcą mieć u siebie piłkarza, który poza 1.FC Nürnberg występował także w słowackich klubach Slovan Bratysława i MFK Rużomberok oraz czeskim FK Jablonec.

CZYTAJ TAKŻE: Slovan Bratysława zdobył Puchar Słowacji. Gol Polaka

Wiadomo już, że z Warty odchodzi wypożyczony dotąd z Holsteinu Kilonia kongijski piłkarz z niemieckim paszportem Makana Baku, a także Maciej Żurawski, który wraca do Pogoni Szczecin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje