Reklama

Reklama

Trener Warty o bohaterze meczu: Musiałem coś zmienić. Nowy pomysł wypalił

- Myślenie piłkarzy i myślenie trenerów się różni. Cele indywidualne nigdy nie mogą być ponad celami zespołu - mówi trener Piotr Tworek po zwycięstwie Warty Poznań z Wisłą Kraków, a przed meczem z Rakowem Częstochowa (wtorek o godz. 18, transmisja w Canal Plus).

Warta Poznań wygrała z Wisłą Kraków 1-0 po golu Mateusza Kuzimskiego w samej końcówce meczu. Najlepszy strzelec Warty Poznań wszedł na boisko krótko wcześniej, bo w pierwszym składzie wybiegł Słowak Adam Zrelak. Do tej sytuacji odniósł się trener Piotr Tworek na konferencji prasowej przed meczem Warta - Raków.

Piotr Tworek: Pomysł z wejście Mateusza Kuzimskiego wypalił kapitalnie

- Mateusz Kuzimski to doświadczony zawodnik, który doczekał się gry w Ekstraklasie. Jego pierwsza reakcja na to, że usiądzie na ławce rezerwowych, mogła być taka, że zabieram mu część szansy na strzelenie kolejnych goli, że zabieram mu minuty gry - mówił o pierwszym odruchu piłkarza Piotr Tworek. - Wiem jednak, że przebywanie w tym zespole sprawiło, że Mateusz wie, że najważniejszy jest zespół. Tu nikt nie zgrywa "Pana Piłkarza", nie możemy swoich celów indywidualnych przedkładać nad zespół. W Warcie jeśli piłkarz wchodzi na boisko, to nigdy nie powie trenerowi "teraz to za późno, mam za mało minut". Proszę spojrzeć, ile nam dają zawodnicy, którzy wchodzą z ławki, przecież gola w Krakowie dała nam akcja Mateusza Czyżyckiego i Mateusza Kuzimskiego, którzy weszli w drugiej połowie. "Kuzimek" w ostatnich kilku meczach nie strzelił gola, musiałem coś zmienić w jego myśleniu. Nie zawsze do strzelenia gola potrzebne jest 90 minut, czasem starcza 5-10 minut. Ten pomysł z jego wejściem z ławki wypalił nam kapitalnie - dodaje trener Piotr Tworek.

Reklama

Warta - Raków - transmisja tv i internetowa

Mecz Warta Poznań - Raków Częstochowa odbędzie się w Grodzisku Wielkopolskim we wtorek o godz. 18. Transmisja telewizyjna w Canal Plus Sport, transmisja internetowa (stream online) w serwisach C+.

Bartosz Nosal

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL