Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Trener chwali debiutanta: rywale chwytali się wszystkiego, by go skasować

Francuz Jayson Papeau w meczu Warty Poznań z Bruk-Betem Termalica Nieciecza zadebiutował w PKO Ekstraklasie. Trener Piotr Tworek dostrzega jego niedoskonałości, ale też chwali jego grę w debiucie: - Nikt z Warty nie był tak często faulowany w tym meczu jak Jayson Papeau - mówi trener. W 8. kolejce PKO Ekstraklasy, czekają nas mecze Górnik Zabrze - Warta Poznań (niedziela godz. 15) oraz Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (piątek godz. 18).

W meczu Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza swoje debiuty w PKO Ekstraklasie zaliczyło dwóch piłkarzy: Jayson Papeau z Warty i Bartłomiej Kukułowicz w zespole gości. Obu można było chwalić za ten występ, choć za różne walory. Jayson Papeau zaprezentował niezłe wyszkolenie techniczne, z kolei Bartłomiej Kukułowicz nieźle wykonywał stałe fragmenty gry. Z Francuzem w Warcie wiąże się spore nadzieje.

Reklama

Górnik - Warta. Duże oczekiwania wobec Jaysona Papeau

Na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem Górnik Zabrze - Warta Poznań, trener poznaniaków Piotr Tworek chwalił Jaysona Papeau. - To był pierwszy występ Jaysona w nowej drużynie. Początek miał nerwowy, widać było, że jest troszeczkę zestresowany, stremowany. Zaliczył kilka strat, ale z czasem nabierał pewności i był jedną z jaśniejszych postaci w naszym zespole - opowiadał trener Piotr Tworek. - W pierwszej połowie oddał groźny strzał, w drugiej przytomnie rozwiązał sytuację z Mario Rodriguezem, szkoda, że nie dostał piłki zwrotnej. To, co zasługuje na uznanie, to, że nie boi się wchodzić w pojedynki. Naliczyliśmy osiem fauli na nim, był najczęściej faulowany w naszej drużynie. To świadczy o tym, że przeciwnik chwytał się wszystkiego, by go zatrzymać, skasować. Pracuje dobrze na treningach, liczę, że z każdym meczem da jeszcze więcej jakości w ofensywie. Mamy duże oczekiwania i duże nadzieje wobec jego gry, i jako trenerzy, i jako zespół - dodawał trener Warty Poznań Piotr Tworek.

Górnik - Warta w 8. kolejce PKO Ekstraklasy: transmisja

Mecz Górnik Zabrze - Warta Poznań odbędzie się w niedzielę o godz. 15, transmisja w Canal Plus Sport. Ostatni rywal Warty w 8. kolejce PKO Ekstraklasy też zagra na wyjeździe. Mecz Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza w piątek godz. 18, transmisja w C+.

BN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje