Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Hiszpania (0 pkt.)
  • 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

Sprawdziło się zimą? Rewelacja Ekstraklasy idzie tą samą drogą

Warta Poznań znów nie zamierza zbyt daleko się przemieszczać w okresie przygotowawczym – plan sprawdzony zimą zostanie powtórzony także latem. Piąta drużyna Ekstraklasy pojedzie na dwa kilkudniowe zgrupowania do Grodziska Wlkp, zagra też co najmniej cztery sparingi.

"Zieloni" rozpoczną swoje przygotowania do kolejnego sezonu w najbliższy poniedziałek. Na razie w klubie nie ma wielu zmian - piłkarze głównie odchodzą, na transfery do klubu trzeba jeszcze poczekać.

CZYTAJ TAKŻE: Sześciu piłkarzy odchodzi z Warty Poznań

Sukcesem Warty i tak jest zatrzymanie niektórych czołowych piłkarzy, którym kończyły się umowy, m.in. Łukasza Trałki czy Adriana Lisa. W poniedziałek poznaniacy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu na stadionie przy Drodze Dębińskiej, we wtorek przejdą zaś testy motoryczne. Warta daleko nie wybiera się na swoje zgrupowania - podobnie jak w styczniu, trener Piotr Tworek zaplanował dwa krótkie obozy w Grodzisku Wlkp., gdzie "Zieloni" nadal rozgrywać będą swoje spotkania w lidze. Wtedy dało to świetne efekty - wiosną poznaniacy byli trzecią siłą PKO Ekstraklasy - w 16 meczach zdobyli 30 punktów i omal nie wskoczyli do europejskich pucharów. Teraz zgrupowania w Grodzisku zaplanowane są między 28 czerwca i 2 lipca oraz między 5 i 8 lipca. Jeszcze przed pierwszym z nich Warta zagra mecz kontrolny (rywal nie jest znany), na zakończenie pierwszego zmierzy się w Opalenicy z Pogonią Szczecin, a po drugim - z Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin. Aż do startu kolejnego sezonu piłkarze będą trenować na obiektach w Poznaniu.

Reklama

Na razie piłkarze Warty mają jeszcze wolne, choć urlopy z leżeniem brzuchami do góry mogli praktykować tylko do końca maja. W ostatnich dwóch tygodniach przed wznowieniem treningów mieli już rozpiskę z ćwiczeniami przygotowanymi przez trenera przygotowania motorycznego Tomasza Olszewskiego. Z ich wykonania muszą się rozliczyć specjalnymi raportami.

Andrzej Grupa

Plan przygotowań Warty Poznań:

14-15 czerwca - pierwszy trening oraz testy motoryczne

25 lub 26 czerwca - sparing (rywal nieznany)

28 czerwca - 2 lipca - pierwszy obóz w Grodzisku Wielkopolskim

2 lipca - sparing z Pogonią Szczecin (w Opalenicy)

5-8 lipca - drugi obóz w Grodzisku Wielkopolskim

10 lipca - sparing z Górnikiem Zabrze (przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu)

15 lipca - sparing z Zagłębiem Lubin (w Opalenicy)

23-25 lipca - start PKO Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Ekstraklasa | Warta Poznań | trening | zgrupowanie | Piotr Tworek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje